Zalogowanych: 8

Jablonec/ Liberec/ Mlada Bolesław: Europejskie puchary tuż za naszą granicą

Środa, 27 maja 2015, 21:56
Aktualizacja: 22:28
Po raz kolejny w przeciągu ostatnich lat kibice piłkarscy z regionu jeleniogórskiego będą mieli okazję zobaczyć mecze Ligi Europejskiej znacznie bliżej, niż ma to miejsce w przypadku, gdy polskie zespoły rywalizują na europejskiej arenie. Zarówno Jablonec, jak i Liberec w przyszłym sezonie powalczą w rozrywkach, których tegoroczną edycję kończy dziś mecz pomiędzy Dnipro Dniepropietrowsk a FC Sevillą na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Właśnie dzisiaj (27.05) w Mladej Bolesław został rozegrany finał Pucharu Czeskiej Poczty (Puchar Czeskiej Republiki), w którym zmierzyły się dwie ekipy z Kraju Libereckiego: FK Baumit Jablonec oraz Slovan Liberec. Faworyzowany zespół trenera Silhavego, który w lidze zajął trzecie miejsce prowadził do przerwy 1:0 po golu Doleżala. Gdy wydawało się, że dołujący w tym sezonie Slovan na pocieszenie nie zdobędzie nawet pucharu w 86. minucie Bakos wyrównał, a rzuty karne zdecydowanie lepiej wykonywali piłkarze D.Vavruski (3:1). Tym samym, oba kluby zakwalifikowały się do rozgrywek Ligi Europy w sezonie 2015/2016.

Jelenią Górę od Liberca dzieli 76 km, z kolei do Jablonca mamy 58 km, to znacznie bliżej niż chociażby do Wrocławia, a bilety w bardzo przystępnych cenach i bez problemu dostępne sprawiają, że wielu jeleniogórzan miało już okazję w poprzednich sezonach kibicować czeskim ekipom w starciu z takimi rywalami jak hiszpański Betis Sevilla, czy włoskie Udinese.