Poniedziałek, 23 listopada
Imieniny: Adeli, Klementyny
Czytających: 5891
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Europejska Jelenia Góra

Wiadomości: Polska
Środa, 11 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 11 lipca 2007, 14:33
Autor: TEJO
Fot. Jelonka.com
Pierwsze miejsce stolicy Karkonoszy w Gazecie Prawnej!

Jelenia Góra wygrała opublikowany właśnie ranking Gazety Prawnej „Europejska Gmina, Europejskie Miasto”. Celem przedsięwzięcia było wytypowanie tych ośrodków, które przeznaczają najwięcej pieniędzy z funduszy europejskich na jednego mieszkańca.

W środę w Warszawie przebywa prezydent Marek Obrębalski, który odbiera nagrodę za rankingową pozycję. Trzeba jednak zauważyć, że tak wysoka lokata Jeleniej Góry na liście to skutek działań poprzedniej ekipy samorządowej.

Stolica Karkonoszy zdobyła 8909 puntów (taką kwotę w złotówkach wydano na jednego mieszkańca miasta). – Zostawiliśmy w tyle takie miasta jak Szczecin, Rudę Śląską, Rybnik, czy Jastrzębie Zdrój – mówi Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Jak poinformowała GP ranking sporządzony został na podstawie zbieranych przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego informacji o wartości umów o dofinansowanie, podpisanych z Unią Europejską przez administrację rządową, instytucje samorządowe, organizacje pozarządowe oraz przedsiębiorstwa.

– Dokumentacja obejmuje stan na koniec czerwca 2006 roku. Decydująca o kolejności punktacja jest sumą ważoną trzech mierników: wartości umów w relacji do liczby mieszkańców, wartości przeciętnego projektu unijnego oraz liczby projektów przypadających na 1000 mieszkańców miasta lub gminy. Preferowana była wielkość projektów. Zastosowana została wspólna punktacja dla całego kraju – czytamy.

Czytaj również

Komentarze (55) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group