Niedziela, 28 lutego
Imieniny: Lecha, Romana
Czytających: 3684
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Euroferie pod Szrenicą z udziałem tysiąca osób

Poniedziałek, 27 stycznia 2014, 11:01
Aktualizacja: 11:05
Autor: Org
Szklarska Poręba: Euroferie pod Szrenicą z udziałem tysiąca osób
Fot. Organizator
W weekend na skwerze radiowej Trójki w Szklarskiej Porębie odbyła się pierwsza akcja z cyklu Euroferie 2014. W objętej honorowym patronatem burmistrza Szklarskiej Poręby imprezie edukacyjno–informacyjnej wzięło udział ponad tysiąc osób. Turyści oraz mieszkańcy spędzili trzy dni (24–26.01.)na zabawie, konkursach i quizach oraz poznawaniu funkcjonowania Komisji Europejskiej i innych instytucji UE.

Najmłodsi spędzali czas na przygotowaniu do prawdziwych zjazdów narciarskich dzięki symulacyjnym grom wideo, ale również odpowiadali na pytania z wiedzy o geografii i historii krajów UE. Czas spędzony na zabawie, konkursach i gorąca czekolada dały również wiele możliwości do rozmów na poważne tematy.

Przedstawiciele Komisji Europejskiej wyjaśniali zasady funkcjonowania programu „Gwarancja dla młodzieży”, który adresowany jest dla osób poniżej 25 roku życia i ma na celu zapewnienie każdemu absolwentowi możliwości odbycia stażu zawodowego lub szkolenia, które zwiększałyby szanse na rynku pracy. Chęć odbycia studiów w ramach najnowszego programu Erasmus + zgłaszały już osoby będące w gimnazjach i liceach. Program Erasmus+ powstał, aby pomagać młodym osobom w doskonaleniu umiejętności podczas studiów za granicą oraz by wspierać instytucje edukacyjne.

Mieszkańcom województwa dolnośląskiego oraz turystom przypomniano również o zbliżających się majowych wyborach do Europarlamentu. - Deklaracje młodych osób, które wezmą udział po raz pierwszy w głosowaniu dają nadzieję na zwiększenie niskiej frekwencji w okręgu podczas wyborów w 2009 r., która wyniosła niecałe 23 proc. – mówi Bartosz Zadura z wydziału prasowego Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Kulminacyjnym punktem programu każdego dnia był Euroquiz – wzorowany na telewizyjnych turniejach konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. - Czuję się zadowolony, choć początkowo byłem trochę zestresowany - mówi pan Wojciech z Łodzi ,zwycięzca pierwszego Euroquizu. - Do uczestnictwa w konkursie przekonał mnie mój 7-letni syn – Olek, który jest fanem wszelkich konkursów. Powiem szczerze, że momentami pytania były trudne – nie mam takiej szczegółowej wiedzy o Unii Europejskiej. Wiem, że mój syn będzie miał jej więcej, wierzę też że i możliwości jej wykorzystania będzie miał więcej niż ja - dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group