Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 11447
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ KRAJ: Eugeniusz Ragiel rządzi Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami

Poniedziałek, 6 października 2008, 10:05
Aktualizacja: 15:13
Autor: Angela
JELENIA GÓRA/ KRAJ: Eugeniusz Ragiel rządzi Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami
Fot. Archiwum
Szef jeleniogórskiego schroniska dla małych zwierząt został powołany na prezesa zarządu głównego Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce. Takie stanowisko sprawował już w 2004 roku, ale tylko przez rok, po którym został odwołany. Teraz ma nadzieje, że fotel prezesa uda mu się zatrzymać przez cztery lata pełnej kadencji.

O stanowisku prezesa zarządu głównego Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce skupiającego około 4 tysięcy członków i tysiąca wolontariuszy, Eugeniusz Ragiel dowiedział się 27 września w Gdyni podczas Krajowego Zjazdu Delegatów.

To tam wybrano 21 członków nowego zarządu, do którego weszło pięć osób z Jeleniej Góry. Wśród nich znaleźli się Ewa Duziak, Elżbieta Matjasz, Krzysztof Pyrzanowski i Mieczysław Kula. Do głównego sądu koleżeńskiego z Jeleniej Góry weszli Wojciech Wiszniowski i Anna Ragiel, a do Głównej Komisji Rewizyjnej dostała się Iwona Krzysztofek.

Obecny szef jeleniogórskiego schroniska dla małych zwierząt, Eugeniusz Ragiel dotychczas w TONZ sprawował stanowisko skarbnika. Wcześniej w 2004 roku poczuł przedsmak obecnego stanowiska, jednak po roku został z niego odwołany.

To była walka poszczególnych środowisk o sposób prowadzenia tego stowarzyszenia – tłumaczy Eugeniusz Ragiel. W tym czasie przez zakończeniem kadencji odwołano jeszcze dwóch innych prezesów.
Teraz nowy szef organizacji pożytku publicznego ma nadzieję, że uda mu się to stanowisko utrzymać przez całą kadencję.

- Zrobię wszytko, żeby jak najlepiej wykonywać swoją pracę i realizować założenia stowarzyszenia – mówi. - Czeka nas ciężka praca m.in. przy zmianach ustawy o ochronie zwierząt oraz innych zadaniach. Najbardziej będą mi doskwierać dojazdy do Warszawy, będę też musiał poświęcić część swojego wolnego czasu, ale z pewnością sobie z tym poradzę.

Dla nowego prezesa największym priorytet jest obecnie podział środków z przekazanego 1 procentu podatku dochodowego dla organizacji. - Trzeba te pieniądze przekazać najbardziej ubogim schroniskom dla zwierząt – mówi Eugeniusz Ragiel. Pod opieką towarzystwa jest ich około 60.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
812
Jest nowy
6%
1-5 lat
15%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
 
Edukacja
Tak przywitali mistrzynię!
 
Aktualności
Porzucili samochody na drodze!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group