Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 9167
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Etos wystartuje w wyborach?

Środa, 20 czerwca 2018, 9:55
Aktualizacja: Sobota, 23 czerwca 2018, 9:09
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Etos wystartuje w wyborach?
Fot. Przemek Kaczałko
W jeleniogórskim Klubie Kwadrat odbyło się pierwsze z otwartych spotkań nowej grupy osób, która planuje zmobilizować mieszkańców z różnych środowisk do przedstawienia pomysłu na Jelenią Górę. Przedstawiciele Etosu nie kryją, że mogą wystartować w wyborach samorządowych do Rady Miejskiej.

Na początku spotkania organizatorzy – Paweł Gluza i Paweł Staworzyński - przybliżyli zasady i cel spotkania oraz ideę powołania stowarzyszenia ETOS Jelenia Góra. Następnie rozpoczęto panele dyskusyjne – pierwszy z udziałem Pawła Staworzyńskiego, Artura Zuchewicza i Stanisława Schuberta, w czasie których omówiono kwestie funkcjonowania Urzędu Miasta i Spółek Miejskich, biznesu i przedsiębiorczości, transportu i komunikacji, a także wsparcia seniorów, osób z niepełnosprawnością i zagrożonych wykluczeniem społecznym.

W kolejnym panelu Jacek Jakubiec i Łukasz Duda mówili o ochronie środowiska, rozwoju sektora obywatelskiego, kulturze i rozrywce. Trzeci panel dyskusyjny z udziałem Roberta Stachowskiego, Macieja Szuszkiewicza i Eugeniusza Gronostaja dotyczył opieki zdrowotnej, edukacji, sportu, turystyki i rekreacji.

Każdy z przybyłych uczestników mógł na kartce zgłosić pomysły w wymienionych obszarach, które będą omawiane i rozwijane na kolejnych spotkaniach.

- Dla nas liczy się zgranie osób, które tworzą Etos - są to przedsiębiorcy, wykładowcy, przedstawiciele wolnych zawodów. Najistotniejsze jest to, żeby wymyślić pomysły na to, co można w Jeleniej Górze zmienić, poprawić. Jeżeli przerodzi się to w ruch, który wystartuje w wyborach samorządowych, to będzie dobrze - pod warunkiem, że program będzie sensowny - powiedział Paweł Gluza, wiceprezes stowarzyszenia. - Mamy mieszankę młodości z doświadczeniem. Inaczej Jelenią Górę postrzegają osoby, które mieszkają tu od 60 lat, a inaczej osoby, które mają 15, 20, 30 lat. Chcemy skonfrontować te poglądy i dowiedzieć się, co myślą o Jeleniej Górze - dodał P. Gluza, który liczy, że osoby starsze będą pełnić rolę konsultantów, ekspertów, a młodzi z ogromną energią będą potrafili wprowadzać zmiany w życie.

Organizatorzy podkreślają, że nie zamierzają wszystkiego krytykować i mówić, że miasto jest źle zarządzane. Jak przekonują, zrobiono wiele dobrego, ale uważają jednocześnie, że w wielu aspektach można coś zrobić lepiej. Na chwilę obecną Etos nie myśli o wystawieniu kandydata na prezydenta miasta, tylko o listach do Rady Miejskiej, a w sprawie wyborów prezydenckich są otwarci na rozmowy i różne kontakty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (64)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
425
Nigdy
20%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group