Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 5940
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Estakada do remontu

Poniedziałek, 2 lipca 2007, 0:00
Autor: DOB, anzol
Jelenia Góra: Estakada do remontu
Fot. Agnieszka Gierus
Fragment obwodnicy nad torami zostanie zmodernizowany.

Jeszcze w tym roku zaczną się prace remontowe na estakadzie prowadzącej ul. Jana Pawła II w ciągu obwodnicy miasta. Będzie to możliwe dzięki dotacji z Ministerstwa Transportu (2 mln zł), z której milion zostanie przeznaczony na ten cel. Drugi milion złotych ma pochodzić z budżetu miasta.

Zakres robót jest spory: wymiana nawierzchni, konserwacja podłoża i konstrukcji oraz budowa nadziemnego przejścia dla pieszych, którzy wciąż pokonują torowisko chcąc dostać się na skróty z Zabobrza do pobliskiego hipermarketu oraz do centrum miasta.

– Estakada, choć w sumie nie jest konstrukcją starą (funkcjonuje od około 13 lat), wymaga solidnej konserwacji. Do tej pory drogowcy łatali rozchodzący się i dziurawy asfalt, co jednak nie przynosiło długotrwałego efektu – usłyszeliśmy w Miejskim Zarządzie Dróg i Mostów. – Faktycznie nawierzchnia przed wjazdem na estakadę jest w nie najlepszym stanie. Powinno się ją wymienić jak najszybciej – mówi pan Piotr, kierowca z Jeleniej Góry.

Kłopoty są także z przejściem przez torowisko. Mimo czających się funkcjonariuszy SOK, z „dzikiego” przejścia korzystają setki osób dziennie, a w roku szkolnym – jeszcze więcej.
– Już dawno w tym miejscu ktoś powinien zrobić kładkę dla pieszych – uważa Iwona Wrońska z Zabobrza. Nie ukrywa, że przechodzi pod estakadą często, choć nie jest tam bezpiecznie a i można otrzymać mandat od Straży Ochrony Kolei. – To najkrótsza droga do marketu, w którym robię zakupy – dodaje.

Po remoncie te wszystkie bolączki powinny zniknąć. W trakcie robót nie obędzie się bez utrudnień. Wstępnie drogowcy nie zamierzają wyłączać z ruchu całej estakady, ale modernizować będą po kolei dwie jej „nitki”. Na czas prac ruch będzie prowadzony tylko jedną częścią.
Jeszcze nie określono konkretnego terminu początku modernizacji ani jej przybliżonego końca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group