Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 5905
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Energetyczny koncert

Czwartek, 19 lutego 2009, 16:05
Aktualizacja: 16:07
Autor: Mar
Jelenia Góra: Energetyczny koncert
Fot. Mar
Wczoraj o godzinie 19 na scenie sali widowiskowej JCK przy ulicy Bankowej wystąpiła Grażyna Auguścik, znakomita śpiewaczka jazzowa, koncertująca na całym świecie. Jazz w jej wykonaniu i towarzyszących jej muzyków to prawdziwa wyprawa w krainę wyobraźni i dźwięków.

Również za sprawą gościa specjalnego, Amerykanina Kurta Rosenwinkela, grającego na gitarze.
- Kurta znam od wielu lat, od kilku współpracujemy ze sobą i jest teraz najlepszym gitarzystą jazzowym jakiego znam, myślę, że najlepszym na świecie – tak o muzyku mówiła Grażyna Auguścik – i rzeczywiście, jego solowe popisy porywały publiczność i muzyków.

Popis co można zrobić z tak wydawało się znanym instrumentem jak akordeon dał Jarek Bester. Matthew Scott Ulery na kontrabasie wyczarowywał niezwykłe brzmienia, a Jon Deitemyer na perkusji pokazywał co znaczy sekcja rytmiczna.

Artystka zaśpiewała porywające współczesne utwory, ale też sporo nastrojowych piosenek polskich kompozytorów, głównie Andrzeja Kurylewicza i Wandy Warskiej. Koncert był też po trosze przeglądem tego czym jest jazz. Spokojne, ballady, żywiołowa muzyka, popisy instrumentalne, wyśpiewywanie instrumentów. Koncert trwał ponad dwie godziny, ale słuchacze mocno rozgrzani nastrojem dwa razy skłonili muzyków do zagrania bisów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group