Sobota, 16 października
Imieniny: Gerarda, Gawła
Czytających: 2378
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: "Encepence – potrącony, bo miał telefon w ręce"

Czwartek, 7 października 2021, 13:39
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: "Encepence – potrącony, bo miał telefon w ręce"
Fot. Przemek Kaczałko
Mariusz Synówka z Rady Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 8 kontynuuje akcję związaną z bezpieczeństwem. Tym razem uczniowie "Ósemki" odwiedzają przedszkola, by młodszym kolegom i koleżankom przekazać ważne informacje dotyczące poruszania się z telefonem w ręce i tragicznych skutków, jakie mogą być tego konsekwencją.

Jak mówią organizatorzy, jest to kontynuacja akcji "nie bądź smartzombie", w ramach której uczniowie SP 8 przed przejściami dla pieszych przy ul. Różyckiego malowali hasła zwracające uwagę, aby nie wchodzić na pasy wpatrując się w telefon.

Ta akcja wyprzedziła zmianę w prawie o ruchu drogowym prawie o 6 miesięcy, więc nasze dzieci wymyśliły coś, co później uregulował Sejm - powiedział Mariusz Synówka z Rady Rodziców SP 8.

Doceniając zaangażowanie uczniów, M. Synówka postanowił, aby młodzież pojawiła się w przedszkolach, gdzie swoim młodszym kolegom i koleżankom przekaże niezbędne wskazówki. Najpierw uczniowie pojawili się w Miejskim Przedszkolu nr 13, a wczoraj (6.10) w MP 2.

Spotykamy się ze starszakami, z młodszymi dziećmi, które nie mają jeszcze telefonów, ale potrafią zwrócić uwagę rodzicom - na chodniku, przejściu dla pieszych, czy podczas jazdy samochodem - zaznaczył M. Synówka, który zapowiada też wizytę w Miejskim Przedszkolu Nr 5 i liczy na zaproszenia od kolejnych placówek.
Czym skorupka za młodu... - podkreśla Piotr Iwaniec, dyrektor Departamentu Edukacji UM Jelenia Góra, który chciałby aby taka akcja zawitała do wszystkich jeleniogórskich przedszkoli i szkół.
Czuję dumę, że mogę brać udział w tym projekcie, uczyć ich o tym jak bezpiecznie korzystać z telefonu - wyznała Natalia Ratajczak, uczennica SP 8, która przy świetnym podejściu do maluchów, wraz z kolegą i koleżankami przekazywała przedszkolakom bezcenne wskazówki.

Twoja reakcja na artykuł?

18
82%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
18%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group