Emocjonujące derby dla brutalnego Zagłębia

Czwartek, 30 kwietnia 2015, 19:52
Aktualizacja: Piątek, 1 maja 2015, 10:38
Autor: red.
W pierwszym meczu o 5. miejsce żeńskiej ekstraklasy piłkarek ręcznych KPR Jelenia Góra nie sprostał Zagłębiu Lubin przegrywając 28:32. Do przerwy po fenomenalnej pogoni od stanu 0:6 i 2:9, jeleniogórzanki przegrywały jedynie 15:17, ale w drugiej połowie brutalnie grające "Miedziowe" utrzymały prowadzenie do samego końca.

KPR Jelenia Góra - Zagłębie Lubin 28:32 (15:17)
KPR:
Demiańczuk, Kozłowska - Buklarewicz 7, A.Mączka 6, Tomczyk 6, Michalak 4, Grobelska 3, Winiarska 1, Dąbrowska 1, Jasińska, Uzar.
Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko - Obrusiewicz 10, Piechnik 7, Jochymek 5, Lalewicz 3, Załęczna 2, Paluch 2, Lima 2, Premović 1, Piekarz, Pałgan, Chojnacka, Walczak.

Kary:
KPR - 4 minuty (Dąbrowska, Michalak)
Zagłębie - 26 minut (Paluch x3, Lalewicz x2, Jochymek x2, Milojević x2, Załęczna, Piekarz, Pałgan, Piechnik).

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~beta 1-05-2015 14:49
Trudny, czasami brutalny ze strony gości mecz. Lepszy wynik został stracony słabszą, nieskuteczną grą naszych skrzydłowych. Cieszyć mogło, że do stale przodujących w grze Buklarewicz, Mączki, Michalak dołączyła Tomczyk. Była rewelacyjna szczególnie wyłączając Obrusiewicz, jak też w grze ofensywnej. Powodzenia w Lubinie.
~kibicc 1-05-2015 20:35
Jak to jest możliwe, że jedna z najlepszych ostatnimi czasy na parkiecie Michalak grzeje ławkę na rzecz beznadziejnej bazującej jedynie na warunkach fizycznych Dabrowskiej? Czemu jej miejsce na kole zajmuje Buklarewicz, która na tej pozycji jest po prostu słaba, zero zasłony zero wyjścia do piłki... Mączka dobrze wchodzi w mecz trener sadza ją na ławkę, rozumiem, że nie ma kondycji na cały mecz ale w ataku wnosi wiele więcej niż wspomniana powyżej D. Tomczyk świetne zawody! Kozłowska tym razem lepsza od Demianczuk. Skrzydła- nie będę robił przykrości dziewczynom. Bez Marioli skrzydeł nie widać. Wspomniane koło bez Michalak jest do niczego. Czy trenerowu zależała na wygranej? Dziewczyny bez wątpienia walczyły z całych sił.
~AAA 2-05-2015 10:21
A ja chciałbym wrzucić kamyczek do ...dziennikarskiego ogródka. Panowie piszą o meczu...brutalny. A czy któryś z was na łamach ogólnopolskiego dziennika, a przecież jesteście korespondentami, spróbował napiętnować ZPRP za obsadę sędziowską takiego meczu. Dolnośląskie derby zawsze były bardzo zacięte, ta para (T.Christ, G.Christ ) nie po raz pierwszy sędziuje te zawody, nie po raz pierwszy też nie potrafi sobie poradzić na boisku. Obydwoje strony miały zbyt dużo pretensji o decyzje. I słusznie, bo w wielu przypadkach były krzywdzące i niezrozumiałe a często bezzasadne. Ale wszędzie cisza. Trenerów należy zrozumieć - media nie. Nie powinno być cichego przyzwolenia dla miernoty i bylejakości. Dobrze że nie skończyło się poważnymi kontuzjami. Rola mediów to nie tylko wywiad na ściance.