Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 4353
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Emocje na trasie Łysogórek 2016

Poniedziałek, 27 czerwca 2016, 19:11
Aktualizacja: 19:15
Autor: MDvR
Region: Emocje na trasie Łysogórek 2016
Fot. użyczone
W niedzielę, 26 czerwca na terenie ośrodka Ski Arena Łysa Góra odbyła się druga w tym roku edycja zawodów rowerowych Łysogórki 2016. Pogoda nie zniechęciła najwytrwalszych zawodników, a na starcie pojawiło się ponad 30 uczestników.

Zawody te mają już swoją tradycję, ponieważ odbywają się od 2002 roku, niezmiennie w ostatnią niedzielę miesięcy od maja do września. W poszczególnych kategoriach startują przedszkolaki, dzieci, młodzież oraz dorośli. Najlepsi otrzymują medale i pamiątkowe dyplomy. Prowadzona jest osobna klasyfikacja w kategorii OPEN, na którą składa się suma punktów uzyskana w pięciu edycjach. Dodatkowo wśród zawodników, którzy wezmą udział we wszystkich wyścigach wyłoniona zostanie nagroda niespodzianka.

Na zawodników czekają trzy trasy. Najmłodsi (w wieku do lat sześciu) ścigają się na 100-metrowej pętli jadąc na hulajnogach, biegaczkach i małych rowerkach. Towarzyszą im rodzice jadący tuż obok na górskich hulajnogach wypożyczonych na Łysej Górze. Kolejne dwie kategorie wiekowe (7-12 lat) pokonują dwa lub pięć okrążeń średniej pętli, wytyczonej na szczycie ośrodka, tuż przy schronisku. Najbardziej wymagającą trasę mają starsi rowerzyści. Ponad 5-kilometrowa pętla prowadzi przez las, charakteryzują ją ostre zjazdy i trudne podjazdy po trawiastych stokach, które zimą służą narciarzom.

Wczoraj najlepsi w swoich kategoriach wiekowych okazali się: Michalec Aleksandra (Strzegom), Grabiński Maciej (Aesculap), Walczak Nina
(Aesculap), Piszczek Adam (Wojcieszów), Lubowska Katarzyna (Wałbrzych), Sitek Natalia (MTB Lubawka), Wawrzyńczyk Paweł (KKW Superior Wałbrzych), Szwinta Alicja (Jelenia Góra), Kopeć Adam (Bike Stacja.pl), Kulej Magdalena (Quest team), Rozdolski Rafał (KGTR Jelenia Góra), Gułaj Kajetan (Ks Szrenica), Szwinta Wiktor (Jelenia Góra)

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1198
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group