Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 5609
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Elżbieta Jaworowicz: Cieplice są magiczne

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 8 sierpnia 2017, 6:48
Aktualizacja: Czwartek, 10 sierpnia 2017, 7:17
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Z bardzo dużym zainteresowaniem spotkało się zaproszenie na wieczorną rozmowę z Elżbietą Jaworowicz – żywą legendą dziennikarstwa, prowadzącą program „Sprawa dla reportera” w TVP1, która przyznała, że od 15 lat – co roku – przyjeżdża do Cieplic i uważa, że jest to magiczne miejsce, a mieszkańcy Jeleniej Góry mają szczęście, że mają taką perłę.

Spotkanie z Elżbietą Jaworowicz odbyło się w Pawilonie Edward w Uzdrowisku Cieplice i z pewnością należało do wyjątkowych. Przebywająca w uzdrowisku słynna reporterka podkreśliła, że nie ma w zwyczaju brać udział w tego typu spotkaniach – głównie ze względu na brak czasu, gdyż praca nad programem „Sprawa dla reportera” to wysiłek od rana do wieczora – wstaje o 5:00 rano, wraca wieczorem, a do przejechania ma niekiedy setki do tysiąca kilometrów dziennie.

Na spotkanie z dziennikarką było wielu chętnych, a liczba miejsc była ograniczona, dlatego w sumie około 150 osób miało okazję porozmawiać z osobą znaną od lat 80. ze szklanego ekranu. Elżbieta Jaworowicz w trakcie spotkania z jeleniogórzanami oraz kuracjuszami opowiadała o kulisach powstawania programu, a uczestnicy podkreślali, że cenią panią Elżbietę za apolityczność. - Ten program jest bez cenzury – zapewniał jeden z uczestników, który dwukrotnie był bohaterem reportażu i specjalnie przybył do Uzdrowiska Cieplice, aby podziękować dziennikarce za pomoc. Nie obyło się także bez pytań o słynny układ nóg w pozycji siedzącej i jak zapewniała gwiazda dziennikarstwa, wbrew pozorom jest to pozycja bardzo wygodna.

E. Jaworowicz mówiła też o Cieplicach, które nazwała „swoją drugą ojczyzną”. - Jesteście państwo w czepku urodzeni, że możecie na co dzień obcować z takim pięknem. Zawsze jak bywałam w Paryżu, to myślałam, że ludzie, którzy mogą obcować z taką urodą miasta – muszą być wspaniali. Tam się to nie zawsze sprawdza, a tutaj się sprawdza - ludzie są uprzejmi, mili, chcą pomagać. Czuję się tu wspaniale, dlatego od ponad 15 lat jestem tu co roku o tej samej porze. Jest tu pięknie jak w Szwajcarii – stwierdziła dziennikarka.

Organizatorem spotkania było Uzdrowisko Cieplice, które reprezentowała wiceprezes Urszula Bąkowska-Morawska. - Miałam okazję poznać panią redaktor w zeszłym roku i od razu zamarzyło mi się, żeby mogła się spotkać z naszymi kuracjuszami i mieszkańcami. Jest to kobieta, którą cenimy, szanujemy i podziwiamy – mówiła wiceprezes Uzdrowiska, która zapowiada, że właśnie poprzez tego typu spotkania zarząd będzie chciał urozmaicać kuracjuszom pobyt w Cieplicach, a także mieszkańcom Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~fabio 8-08-2017 8:49
Jednak telewizja zmienia człowieka. Odpowiednie oświetlenie i makijaż zmieniają nie do poznania. I odmładzają. Nie poznałbym pani Jaworowicz na ulicy.
~Tuiteraz 8-08-2017 9:07
Bardzo ceniłem kiedyś tą panią i jej poczynania do momentu odległej już sprawy z panem Kempińskim, kiedy to się okazało, że sprawa nie jest do końca czysta.Pani redaktor dla osiągnięcia korzyści wybieliła tego biznesmena w zamian za jakieś korzyści.Ponieważ obracałem się w kręgach budowlanych tego pana znam sprawę od kuchni i to co zostało powiedziane w programie TV było nie do końca prawdą.Bardzo mnie to zbulwersowało i od tej pory nie oglądam programu i wręcz mnie emisja lub zapowiedź otrząsa.No cóż ,"ręka rękę myje"
~taa 8-08-2017 9:33
Tak Cieplice to magiczne miejsce,zwłaszcza jak okoliczne menele rozpalą w piecu śmieciem i oczy od tego smrodu wychodzą z orbit.
~Jel.. 8-08-2017 12:34
wasze posty to żenada a ~fabio przerasta wszystkich
~Jel.. 8-08-2017 12:37
w przyszłości pani Jaworowicz powinna olać was i spotkania z wami
adam57sochrau 8-08-2017 13:35
Ja rocznik 57,lubie i szanuje Pania Elzbiete.Jest to kobieta z tzw."jajami".Zrobila duzo dobrej roboty,ogladam prawie kazdy Jej program i wiem co mowie!
~bora bora 8-08-2017 13:52
to tyu iterta nie tylko kempinski w jeleniej ale ini zwiazani z hotelem pod rózami jeden dostał wylewu nie zyje drygi zawału tak przeplacili znajomosc z ta 'paniom' przyjezdzałał sie tylko nachlac tu wiem sam polewam i ma pretensje
~jejcam 8-08-2017 13:55
a 3wa była?
~obecna 8-08-2017 14:14
do ~Jel.. - popieram Panią/Pana w 100 %. To smutne, że mamy takich komentujących. Pani Redaktor to wspaniała osoba. Pani program przynosi tym, którzy nie mogą sobie dać rady w tym zapędzonym świecie, wiele dobrego. Życzę powodzenia, tak trzymać !!! Zarządowi Uzdrowiska dziękuję za zorganizowanie spotkania.
~drwal 8-08-2017 14:57
Szanowna Pani „vice“ , czy może Pani spełniać swoje marzenia za swoje pieniądze ? Mam na myśli nie tylko to spotkanie. Od czasu pełnienia „swoich rządów”, uważam, że spełnia Pani nadwymiar dużo „swoich marzeń”. W moim komentarzu brak jest zazdrości o którą może mnie Pani posądzić, a jedynie troska o finanse jednoski podległej S.P. w trakcie pełnienia obowiązków w czasie dobrej zmiany. Pani Jaworowicz , proszę nie zapomnieć faktury, która z pewnością przyda się Pani za kilka lat w trakcie prowadzenia programu nt. „dojnych zmian”. Byłoby nietaktem gdyby ktoś posądzał prowadzącą o wykorzystywanie znajomości z vice w trakcie swojego pobytu.Pozdrawiam serdecznie Szanowne Panie.Ps.Odnosząc się do wspaniałego klimatu w Cieplicach,proponuję przyjazd w sezonie grzewczym,zobaczy Pani czym oddycha.
rymcycymcy 9-08-2017 1:43
Cieplice były magiczne jak działała agencja na Mieszka ...z cmentarzem za płotem ! :)
~jeżozwierz1 9-08-2017 8:59
A w Szwajcarii też niszczy się naturalną przyrodę i na siłę sprzedaje grunty pod zabudowę, bo niby są potrzeby? A przekroczone normy CO2, też w Szwajcarii są? A zarośnięte brzegi rzek - też są? A kostropate chodniki i zapadliska w jezdniach przy studzienkach? Też są. No to ...wszystko w porządku.
~jak to 9-08-2017 17:08
w państwie pisiaczym ,ma ta pani jeszcze coś do roboty.?Przecież po ruinie ,wszystko zostałó naprawione,Zibro z Blaszczkeim czuwająi Kurski też.Jak się dowie prezes o tych audycjach ,pani Elżbieta starci pracę .
~to prawda 9-08-2017 21:45
Cieplice były magiczne jak był to kurort Cieplice Slaskie Zdroj. Teraz, to tylko dzielnica, a z tego co było w latach 60-tyych nie zostało nic. Nie ten klimat. Kiedys na Pl. Piastowskim było pelno spacerowiczów , a teraz już o 16-tej pusto.
~sowa 9-08-2017 23:52
Pani Jaworowicz ja nie nazwe ani perla ani speluna ,wybacz pani ,jako gosc trudno jest krytykowac miejsce cy ludzi a powinnismy i to jest madroscia by zmieniac ,by rozwijac ,jest pani zenujaca w tej swojej wypowiedzi ,czy pani kaano + czy zmuszano+ czy po prostu plaskosc mysleniowa:-((((((jest mi przykro ale niech pani zacznie podrozowac i zobaczy jak ludzie potrafia zaczarowac miejsce ,to nie nalezy do zaczarowanych prosze uwierzyc.
~jg 10-08-2017 13:12
A ja Panią Redaktor spotkałam dawno temu nad morzem w Jastrzębiej Górze, pamiętam jak wisiała Pani na telefonie stacjonarnym oczywiście i pewnie omawiała następny swój program,pamiętam białe koronkowe majteczki które zauważyłam na wspólnym aerobiku i pare innych rzeczy...Lubię Panią za to co pani robi dla ludzi w tym programie oprócz sprawy z Kempińskim,jest pani piękną kobietą i pięknie mówi i z sensem w naszym ojczystym języku iteż pięknie śpiewa ,życzę udanego wypoczynku i pozdrawiam. Jeleniogórzanka

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group