Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6337
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Elektrycy z Piechowic najlepsi w zawodzie

Wiadomości: Piechowice
Czwartek, 19 czerwca 2014, 6:55
Aktualizacja: 7:00
Autor: Org
Fot. Dorota Sobczyńska
Uczniowie Technikum z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach zdobyli tytuł ,,Najlepszych uczniów w zawodzie technik elektryk” w regionie jeleniogórskim. Uroczysta gala wręczenia nagród laureatom odbyła się we wtorek (17.06) we Wrocławiu.

Takie wyniki nie byłby możliwe bez odpowiedniego przygotowania. Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach realizuje bowiem projekt "Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II”.

- W ramach projektu uczniowie mogą rozwijać swoje umiejętności na bardzo wysokim poziomie i rywalizować ze szkołami Dolnego Śląska, a także uczestniczyć w kursach kwalifikacyjnych, wycieczkach zawodoznawczych i zagranicznych targach branżowych – informują przedstawiciele szkoły.

Uczniom gimnazjum szkoła w Piechowicach proponuje ciekawe kierunki kształcenia. Jedną z propozycji jest technik informatyk czy technik elektryk w klasie wojskowej. W programie tej klasy przewidziano: zajęcia walki wręcz, pływanie, umiejętność czytania mapy i znajomość topografii terenu, obozy i zgrupowania na poligonie wojskowym oraz trening umiejętności strzeleckich. Inne propozycje to klasa policyjna oraz ratownictwo medyczne w liceum ogólnokształcącym. Dla tych uczniów będą zajęcia na basenie, musztra, bezpieczeństwo publiczne- edukacja ogólnopolicyjna, samoobrona i techniki interwencyjne, nauka języka migowego, elementy ratownictwa medycznego czy zgrupowanie kondycyjno- sportowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 19-06-2014 8:16
Barwo chłopaki uczcie się języka niemieckiego bo tam elektryk zarabia. W naszym kraju w prywatnej firmie trzeba pracować dużo godzin za małe pieniądze o pracy w energetyce można zapomnieć tam to tylko po znajomości plecaki mają pracę. Smutne ale prawdziwe
~olo 19-06-2014 10:23
Gratulacje dla uczniów, fajna szkoła o wielu interesujących kierunkach.
~absolwent 19-06-2014 17:14
Barwo chlopaki! Dobre technikum to podstawa, a nie jakieś pseudoszkółki z Wrocławia, nie robiące nic poza wyłudzaniem pieniędzy od naiwnych studentów, których mami się wspaniałymi perspektywami po kulturoznawstwie czy innej socjologii.
~anonim7 20-06-2014 11:37
Ciekawe co teraz zrobi radny powiatowy Rafał Mazur z Piechowic? Uważał się za człowieka Schetyny i nosił wysoko głowę i ludzie mówili do niego "senator". Chyba teraz cicho siedzi i czeka aż wszystko przycichnie.
~don 22-06-2014 14:58
O Elektrykach z Mechanika to już nie łaska napisać?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group