Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 8271
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Elektrycy z Piechowic najlepsi w zawodzie

Czwartek, 19 czerwca 2014, 6:55
Aktualizacja: 7:00
Autor: Org
Piechowice: Elektrycy z Piechowic najlepsi w zawodzie
Fot. Dorota Sobczyńska
Uczniowie Technikum z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach zdobyli tytuł ,,Najlepszych uczniów w zawodzie technik elektryk” w regionie jeleniogórskim. Uroczysta gala wręczenia nagród laureatom odbyła się we wtorek (17.06) we Wrocławiu.

Takie wyniki nie byłby możliwe bez odpowiedniego przygotowania. Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach realizuje bowiem projekt "Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II”.

- W ramach projektu uczniowie mogą rozwijać swoje umiejętności na bardzo wysokim poziomie i rywalizować ze szkołami Dolnego Śląska, a także uczestniczyć w kursach kwalifikacyjnych, wycieczkach zawodoznawczych i zagranicznych targach branżowych – informują przedstawiciele szkoły.

Uczniom gimnazjum szkoła w Piechowicach proponuje ciekawe kierunki kształcenia. Jedną z propozycji jest technik informatyk czy technik elektryk w klasie wojskowej. W programie tej klasy przewidziano: zajęcia walki wręcz, pływanie, umiejętność czytania mapy i znajomość topografii terenu, obozy i zgrupowania na poligonie wojskowym oraz trening umiejętności strzeleckich. Inne propozycje to klasa policyjna oraz ratownictwo medyczne w liceum ogólnokształcącym. Dla tych uczniów będą zajęcia na basenie, musztra, bezpieczeństwo publiczne- edukacja ogólnopolicyjna, samoobrona i techniki interwencyjne, nauka języka migowego, elementy ratownictwa medycznego czy zgrupowanie kondycyjno- sportowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group