Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6601
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Elektronika pomoże w walce z bandytami

Czwartek, 21 września 2006, 0:00
Autor: Sylwia Lercher
Jelenia Góra: Elektronika pomoże w walce z bandytami
Fot. Sylwia Lercher
Sprzęt wartości 68 tysięcy złotych otrzymała w czwartek jeleniogórska policja. Z puli przekazanej przez urząd miasta do wykorzystania pozostało jeszcze 14 tysięcy złotych.

Do komisariatów i poszczególnych sekcji trafi 11 zestawów komputerowych wraz z oprogramowaniami, cztery laptopy, tyle samo dyktafonów i aparatów cyfrowych, osiem drukarek, faks i cztery monitory LCD.

Część sprzętu znajdzie się w I i II Komisariacie Policji. Urząd przekazał 82 tysiące złotych. O tym, co za to zostało kupione, zdecydowali sami policjanci, którzy najlepiej znają swoje potrzeby.

– Komputery pozwolą na szybszą obsługę mieszkańców – mówi komendant miejski policji młodszy inspektor Zbigniew Ciosmak. – Poprawa jakości naszej pracy bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo w mieście. A przecież o to nam wszystkim chodzi – dodał.
– Przeprowadzamy działania prewencyjne w szkołach, pomagają nam strażnicy miejscy – mówi komendant Zbigniew Ciosmak.

Zdaniem przewodniczącego rady miasta, Jerzego Pleskota, bezpieczeństwo w mieście to priorytetowa sprawa.
– Pamiętam, że pierwsza dotacja dla policji wyniosła 30 tys. zł – mówi J. Pleskot. – I była to poważna sprawa. Dziś dajemy coraz więcej pieniędzy. „Starymi” przestępcami niech zajmą się już sądy. My chcemy kłaść nacisk na prewencję dzieci i młodzieży – zaznaczył przewodniczący rady.
Uroczystego przekazania sprzętu na ręce komendanta Zbigniewa Ciosmaka dokonał prezydent Jeleniej Góry Józef Kusiak.

W tym roku Urząd Miasta w Jeleniej Górze przekazał policji 350 tys. złotych. Pieniądze pozwoliły zakupić nie tylko sprzęt komputerowy, ale także wzmocnić służby zapobiegające przestępczości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group