Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 3177
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Elektroniczne liczenie turystów na szlakach

Środa, 14 maja 2008, 8:03
Aktualizacja: 8:07
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Elektroniczne liczenie turystów na szlakach
Fot. AGA
Specjalne maty rejestrujące ludzi, którzy po nich przechodzą, lub urządzenia zawieszane na drzewach mają pomóc Karkonoskiemu Parkowi Narodowemu w zliczeniu odwiedzających najwyższe pasmo Sudetów.

Takie dane potrzebne są do zarządzania ruchem turystycznym po to, na przykład, aby poszerzyć te szlaki, które są najczęściej używane. Informacje o ruchu w górach dotrą także do samych zwiedzających dzięki elektronicznym tablicom z mapami. Tam także pojawią się wieści dotyczące ewentualnego zagrożenia lawinowego.

Teraz turyści są liczeni jedynie przez kilka dni sierpnia przez wolontariuszy. Informacje nie są więc dokładne. Aby to poprawić KPN stara się o dofinansowanie projektu z funduszy unijnych. Jeszcze nie wiadomo, czy w liczeniu odwiedzających park zostaną wykorzystane maty, czy też czytniki elektroniczne.

Według danych z ubiegłego roku są dni, kiedy Śnieżkę odwiedza 20 tysięcy turystów. Około 100 tysięcy ludzi odwiedziło okolice Domu Śląskiego – informuje o nowościach w parku Polska Gazeta Wrocławska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group