Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 5547
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Elektorzy wybrali dziekana wydziału UE

Środa, 25 maja 2016, 9:12
Aktualizacja: Czwartek, 26 maja 2016, 9:37
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Elektorzy wybrali dziekana wydziału UE
Fot. Przemek Kaczałko
„Ponadprzeciętny Wydział – to możliwe” – z takim hasłem do kampanii wyborczej na dziekana Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu przystąpiła dr hab. Elżbieta Sobczak, prof. UE. Decyzją 26 z 45 elektorów to właśnie dotychczasowa prodziekan ds. nauki obejmie funkcję od 1 września 2016 roku.

Wśród elektorów 26 osób to profesorowie i doktorzy habilitowani, ponadto 10. przedstawicieli reprezentuje pozostałych nauczycieli akademickich, jest także ośmiu studentów oraz jeden doktorant – powiedział Marian Maciejów, szef wydziałowej Komisji Wyborczej.

Kontrkandydatką nowej dziekan-elekt była dr hab. Grażyna Węgrzyn, która uzyskała 19 głosów. Elżbieta Sobczak nie kryje zadowolenia. - Jestem wdzięczna elektorom, którzy zaufali mi i powierzyli opiekę nad całym wydziałem – powiedziała następczyni prof. zw. dr hab. Marka Walesiaka.

- Chcemy realizować wizję rozwoju wydziału, który będzie ponadprzeciętny – wszystkie podstawy do tego mamy. Jesteśmy wydziałem, który od wielu lat ma bardzo wysoką kategorię A w nauce, pretendujemy do różnych konkursów, mamy uprawnienia do doktoryzowania, uprawnienia habilitacyjne – zapowiadała Elżbieta Sobczak, której przyświecać mają dwie główne idee: „Wydział to my”, czyli kadra, studenci, doktoranci, administracja oraz „Nic o was - bez was”, co skierowane ma być do studentów i doktorantów, którzy będą współuczestniczyć w zarządzaniu wydziałem.

W dobie niżu demograficznego pozyskanie studentów to ogromne wyzwanie. Jak UE chce sobie z tym radzić? - Z tym problemem zmagają się właściwie wszystkie uczelnie, a zwłaszcza uczelnie w mniejszych miastach, ale opracowujemy nową strategię marketingową i tutaj przede wszystkich chcemy wychodzić do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z bardzo ciekawymi ofertami w postaci warsztatów, gier ekonomicznych, gier symulacyjnych. Organizujemy drzwi otwarte, wykłady. Gościli u nas profesorowie Grzegorz Kołodko i Leszek Balcerowicz, prezes NBP Marek Belka. Będziemy to kontynuować, budując w ten sposób wizerunek naszego wydziału – dodała dziekan-elekt.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group