Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5602
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Ekstremalnie pod Szrenicą

Niedziela, 10 sierpnia 2008, 0:10
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 sierpnia 2008, 7:51
Autor: Ania
SZKLARSKA PORĘBA: Ekstremalnie pod Szrenicą
Fot. Mar
Szybujący w powietrzu rowerzyści, czterdzieści i osiemdziesiąt kilometrów maratonu po górach, to główne wydarzenia sobotniego Bike Festivalu w Szklarskiej Porębie. Każdy z widzów przyglądał się uważnie ich wyczynom, bo adrenalina uczestników udzielała się nawet kibicom.

Bike festival to jedna z niewielu imprez, na którą przyjeżdżają ludzie z całej Polski – na rowerze lubiłem jeździć od dzieciństwa, później podziwiałem wyczyny kolegów i skoki pokazywane w telewizji, teraz sam jestem zapalonym rowerzystą, dlatego też podczas festiwalu przyjeżdżam do Szklarskiej Poręby – powiedział Wojciech Moliński, z miejscowości Skoki, bardziej znany jako Ciapa.
Ludzi ściągają konkursy, skoki rowerowe, oraz najstarszy w Polsce maraton. Każdy miłośnik tego sportu znajdzie coś dla siebie.
- Większość to amatorzy, dla których sport ekstremalny to po prostu hobby – jazda na rowerze to rodzaj odreagowania złych emocji. Jak się coś lubi to się to po prostu robi – mówi Łukasz Muskalski, rowerzysta uczestniczący w bike festiwalu.

Bike festival zakończy się w niedzielę. Uwieńczeniem imprezy będą rowerowe skoki do wody. Warto je obejrzeć, bo będzie to z pewnością spektakularne widowisko.

Bike Festival to jedna z niewielu imprez, na której można zobaczyć zarówno profesjonalnych maratończyków, jak i początkujących amatorów rowerów. Niektórzy już tydzień wcześniej rezerwują pokoje hotelowe w Szklarskiej Porębie, żeby wziąć udział w festiwalu, niekiedy to całe rodziny. Szczególnie zapraszam na skoki do wody, bo ze względu na to, że towarzyszy im mniejszy strach niż skokom na lądzie, rowerzyści dają upust fantazji i są one bardziej widowiskowe – podsumowuje Igor Gębarowski, organizator Bike Festivalu.

Zwycięzcą sobotniego maratonu grande został Andrzej Kaiser, który otrzymał profesjonalny rower MTB. Pewnie na nim znowu wygra w przyszłym roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group