Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 3962
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Ekstremalnie pod Szrenicą

Niedziela, 10 sierpnia 2008, 0:10
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 sierpnia 2008, 7:51
Autor: Ania
SZKLARSKA PORĘBA: Ekstremalnie pod Szrenicą
Fot. Mar
Szybujący w powietrzu rowerzyści, czterdzieści i osiemdziesiąt kilometrów maratonu po górach, to główne wydarzenia sobotniego Bike Festivalu w Szklarskiej Porębie. Każdy z widzów przyglądał się uważnie ich wyczynom, bo adrenalina uczestników udzielała się nawet kibicom.

Bike festival to jedna z niewielu imprez, na którą przyjeżdżają ludzie z całej Polski – na rowerze lubiłem jeździć od dzieciństwa, później podziwiałem wyczyny kolegów i skoki pokazywane w telewizji, teraz sam jestem zapalonym rowerzystą, dlatego też podczas festiwalu przyjeżdżam do Szklarskiej Poręby – powiedział Wojciech Moliński, z miejscowości Skoki, bardziej znany jako Ciapa.
Ludzi ściągają konkursy, skoki rowerowe, oraz najstarszy w Polsce maraton. Każdy miłośnik tego sportu znajdzie coś dla siebie.
- Większość to amatorzy, dla których sport ekstremalny to po prostu hobby – jazda na rowerze to rodzaj odreagowania złych emocji. Jak się coś lubi to się to po prostu robi – mówi Łukasz Muskalski, rowerzysta uczestniczący w bike festiwalu.

Bike festival zakończy się w niedzielę. Uwieńczeniem imprezy będą rowerowe skoki do wody. Warto je obejrzeć, bo będzie to z pewnością spektakularne widowisko.

Bike Festival to jedna z niewielu imprez, na której można zobaczyć zarówno profesjonalnych maratończyków, jak i początkujących amatorów rowerów. Niektórzy już tydzień wcześniej rezerwują pokoje hotelowe w Szklarskiej Porębie, żeby wziąć udział w festiwalu, niekiedy to całe rodziny. Szczególnie zapraszam na skoki do wody, bo ze względu na to, że towarzyszy im mniejszy strach niż skokom na lądzie, rowerzyści dają upust fantazji i są one bardziej widowiskowe – podsumowuje Igor Gębarowski, organizator Bike Festivalu.

Zwycięzcą sobotniego maratonu grande został Andrzej Kaiser, który otrzymał profesjonalny rower MTB. Pewnie na nim znowu wygra w przyszłym roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
387
Tak
66%
Nie
18%
Było blisko...
16%
 
Głos ulicy
Jednym wystarczyłoby 5, a innym 10 mało
 
Miej świadomość
Diuna 2 – czy warto zobaczyć?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Aktualności
Szkolenie przy Kruszwickiej
 
Aktualności
Biegali ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych
 
Piłka nożna
Skrót VIDEO z meczu Karkonoszy
 
Kultura
MuzyKuny w Kromnowie
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group