Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 5992
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

WROCŁAW: Ekstremalni wicemistrzowie

Czwartek, 29 maja 2008, 10:45
Aktualizacja: 10:45
Autor: AGA
WROCŁAW: Ekstremalni wicemistrzowie
Fot. Szymon Dadaczyński
Jeleniogórskie koło LOK wywalczyło drugie miejsce w zawodach WROCLOK 2008, ekstremalnym boju na poligonie wojskowym we Wrocławiu. Zespół składał się z pięciu uczniów jeleniogórskich szkół średnich.

Michał Łabocki i Maciej Śliwa z I LO, Marcin Gałczyński z „Mechanika”, Mariusz Rusznica i Dominik Gudowski a „Elektronika” pod kierownictwem Szymona Dadaczyńskiego zmagali się z ponad dwudziestoma drużynami z Dolnego Śląska w dziesięcioboju sportów obronnych.

Do wykonania mieli m.in. rzut granatami do celu, wymianę koła w samochodzie terenowym, strzelanie z karabinka pneumatycznego, ustawienie namiotu wojskowego, pokonanie przeszkody wodnej po zawieszonej linie czy udzielenie pierwszej pomocy.

Liczyła się nie tylko jakość wykonanego zadania, ale również ogólny czas marszobiegu. Jeleniogórscy wicemistrzowie otrzymali pamiątkowy puchar i medale. Po zawodach zostali również wyróżnieni Odznaką Sprawności Obronnej (OSO).

– To pierwszy sukces jeleniogórskiej młodzieży szkolnej zrzeszonej w szkolnych kołach LOK. Gratulacje dla dyrektorów szkół i opiekunów młodzieży – mówi Szymon Dadaczyński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group