Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7515
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ekstremalna jazda na rowerach w centrum miasta

Niedziela, 20 czerwca 2010, 19:42
Aktualizacja: Sobota, 26 czerwca 2010, 20:34
Autor: arec
Jelenia Góra: Ekstremalna jazda na rowerach w centrum miasta
Fot. Robert Ignaciak
Od godziny 11 do 16 Placem Ratuszowym zawładnęły dziś rowery. Czołówka polskiego dirtjumpingu wystąpiła w drugiej edycji Dirt Town.

Przed rokiem zawody odbyły się na Placu Piastowskim w Cieplicach. W tegorocznej edycji tor z dwoma hopami stanął w samym centrum miasta. Zaprojektował go Szaman, zwycięzca imprezy sprzed roku.

O godzinie 14 rozpoczęły się emocje. Zawodnicy wystartowali w eliminacjach, które wyłoniły finalistów w kategorii BMX oraz MTB.

Prawdziwą niespodzianką dzisiejszych zawodów był występ 14 letniego Waldemara Iwanowicza z Leszna, który zwyciężył konkurencję BMX. – To moje czwarte zawody. Chciałem przede wszystkim dobrze wystartować i dać z siebie wszystko – komentował po turnieju młody dirtowiec.

W rywalizacji MTB zwyciężył Szymon Godziek, którego występ wzbudził aplauz przede wszystkim żeńskiej części publiczności.

O tym, że zawody stały na wysokim poziomie zapewniał Jacek Niemiec – Zawodnicy którzy wystąpili w kategorii MTB, wygrywają większość turniejów w kraju – powiedział sędzia dzisiejszych zawodów.

Publiczność dopingująca dirtowców mogła zobaczyć takie triki jak Barspin – obrót kierownicy o 360° bez jej trzymania, Backflip – salto z rowerem do tyłu, Backflip Tailwhip – salto z rowerem do tyłu i obrót ramy wokół kierownicy o 360° czy długo oczekiwany Frontflip – salto z rowerem do przodu.

Obok toru z hopami organizatorzy ustawili także basen z gąbkami oraz plac dla trialowców. Cała impreza odbywała się przy energetycznej muzyce serwowanej przez DJ Tom Toma.

Na zakończenie imprezy puchary oraz nagrody wręczali zawodnikom Prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski i jego zastępca Miłosz Sajnog, którzy z podziwem obserwowali popisy dirtowców. – Chyba nikt nie ma wątpliwości, że stajemy się stolicą sportów rowerowych – powiedział po zawodach Marek Obrębalski.

Z imprezy zadowolony był także Paweł Kibiń, wydawca magazynu Bike Action, organizator imprezy – Pod względem sportowym i organizacyjnym wszystko było w porządku. Była to kolejna udana impreza z cyklu „Jelenia Góra i jedziesz w dobrym kierunku”. Ja myślę, że ten kierunek jest naprawdę właściwy jeżeli chodzi o to miasto. Może jestem nieobiektywny, ale czym innym mamy się promować jeśli nie rowerami i naszymi tradycjami. Jelenia Góra wydawała w dawnych czasach wielu Mistrzów Polski i Mistrzów Europy w kolarstwie przełajowym. Następnie w kolarstwie szosowym wielu dobrych zawodników, którzy startowali w Wyścigu Pokoju i największych światowych imprezach – mówił Paweł Kibiń. – Władze miasta dbają o to, żeby wizerunek miasta kształtować w tą stronę, że Jelenia Góra znowu będzie się kojarzyła z rowerami – dodał organizator Dirt Town, który zwrócił jednocześnie uwagę na to, że dzisiejsze zawody były zorganizowane dla publiczności.

Paweł Kibiń powiedział jednocześnie, że być może za rok na Dirt Town uda się do Jeleniej Góry zaprosić zawodników ze światowej czołówki. – Wszystko zależy od budżetu tej imprezy. Tutaj chodzi o to, że nagrody muszą być bardzo wysokie. One już są atrakcyjne. Myślę, że uda nam się znaleźć sponsorów z naszego regionu jeleniogórskiego, którzy ufundują wspaniałe nagrody.

Zawody Dirt Town zorganizował Magazyn Bike Action oraz Miasto Jelenia Góra.

Kolejność w kategorii BMX:
1.Waldemar Iwanowicz
2.Mateusz Kawałkowski
3.Banjamin Daszuta
4.Radek Baran

Kolejność w kategorii MTB:
1.Szymon Godziek
2.Bartek Obuchowicz
3.Dawid Godziek
4.Paweł Turno
5.Marek Łebek
6.Adam Glosowic
7.Mateusz Tyliński

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
348
Tak
28%
Nie
65%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group