Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 6112
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Ekspresowo skazani

Poniedziałek, 26 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 marca 2007, 11:43
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Ekspresowo skazani
Fot. Angela
Pierwsze wyroki w przyspieszonym trybie orzekania.

Jeleniogórski sąd rejonowy wydał wyrok w trybie przyspieszonym wobec 50-letniego mężczyzny przyłapanego na jeździe samochodem po wypiciu alkoholu 24 marca w Podgórzynie. Kierowca miał w organizmie 0,84 promila. Sąd skazał go na rok zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, sześć miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonania nieodpłatnych prac na rzecz Urzędu Gminy w Podgórzynie. Skazany ma pracować przez 30 godzin miesięcznie.

W trybie postępowania przyspieszonego wymierzono także karę 24-letniemu mężczyźnie, który upił się i znieważył podczas interwencji policjantów. Do scysji doszło przy ul. Malczewskiego w Jeleniej Górze. 24-latek (2 promile alkoholu w organizmie w chwili przestępstwa) będzie musiał zapłacić grzywnę w wysokości 1000 złotych.

Dwa miesiące w więzieniu spędzi w wyniku przyspieszonego orzeczenia sądu 26-letni jeleniogórzanin, którego policja przyłapała na jeździe samochodem wbrew prawomocnemu wyrokowi, który obowiązuje do końca tego roku.

Z kolei trzy miesiące więzienia w zawieszeniu na trzy lata, 1200 złotych grzywny oraz dozór kuratora sądowego to przyspieszona kara dla 48-letniego jeleniogórzanina, który pobił interweniującego policjanta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group