Piątek, 17 września
Imieniny: Justyny, Franciszka, Roberta
Czytających: 2273
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Eko–żywność i rękodzieła na topie

Niedziela, 6 września 2015, 9:40
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 września 2015, 7:59
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Eko–żywność i rękodzieła na topie
Fot. Przemek Kaczałko
Od 27 lat Kiermasz Ekologiczny przyciąga smakoszy oraz miłośników rękodzieła w Jeleniej Górze, których z każdym rokiem przybywa. Wczoraj (5.09) na Placu Ratuszowym swoje wyroby wystawiali producenci wyrobów regionalnych, których dzień wcześniej można było spotkać podczas targów „Wyprodukowano pod Śnieżką”.

Pozornie wydaje się, że rolnictwa na Dolnym Śląsku nie ma wiele, a jednak jest. - Jestem zachwycony i robię tu zakupy – powiedział prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. - Polecam olej z Namysłowa według technologii lubelskiej – mój świętej pamięci teść taki właśnie (brudny na oko) olej kupował przed Bożym Narodzeniem, robił kapustę z grzybami i lepszej kapusty z grzybami niż na tym oleju w życiu nie jadłem – zdradził włodarz miasta, któremu w oko wpadł również boczek z dużą ilością tłuszczu i szynka rycerska.

- Uwielbiam takie imprezy, jest dużo smacznych wyrobów bez zbędnych dodatków, którymi jesteśmy faszerowani na co dzień – stwierdził pan Jan z Jeleniej Góry, któremu poza ekologiczną żywnością, do gustu przypadły również występy artystyczne na scenie pod urzędem miejskim.

Organizatorem kiermaszu był Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group