Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 13639
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ekonom (i nie tylko) solidarny z Ukrainą

Piątek, 25 marca 2022, 13:15
Aktualizacja: 13:15
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ekonom (i nie tylko) solidarny z Ukrainą
Fot. Przemek Kaczałko
Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych wyszedł z inicjatywą organizacji wiecu poparcia dla Ukrainy, która została napadnięta przez Rosję. Dzisiaj (25.03) młodzież i zaproszeni goście spotkali się na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze, aby pokazać, że los naszych sąsiadów nie jest im obcy.
W naszej szkole już od kilku lat mamy już uczniów z Ukrainy, ale mamy też uczniów, którzy przyjechali w trakcie wojny - powiedziała Joanna Marczewska, dyrektorka ZSE-T. - Zorganizowaliśmy wiec, ponieważ część uczniów naszej szkoły pochodzi z Ukrainy. Jesteśmy solidarni z obywatelami Ukrainy, łączymy się z nimi - powiedział Marcin Leśniak, przewodniczący samorządu uczniowskiego Ekonoma. - Do naszych kolegów i koleżanek z Ukrainy podchodzimy tak samo jak do każdego człowieka - z szacunkiem. Wszyscy jesteśmy jednakowi i mamy nadzieję, że odczuwają nasze wsparcie - dodał M. Leśniak.

Podczas spotkania w centrum miasta głos zabrali przedstawiciele szkoły, a także zaproszeni politycy, w tym prezydent Jeleniej Góry, posłowie i senator. Było mnóstwo transparentów i gadżetów w barwach Ukrainy. O nagłośnienie zadbało Jeleniogórskie Centrum Kultury i można było usłyszeć m.in. hymn Ukrainy śpiewany niedawno przez 7-letnią Amelia Anisovych (dziewczynka, o której świat usłyszał, gdy w schronie śpiewała piosenkę "Mam tę moc"). Wśród uczestników było też wielu obywateli naszego wschodniego sąsiada, a także przedstawiciele innych jeleniogórskich szkół.

Przyjechałam do Jeleniej Góry 4 lata temu, ale wciąż mam rodzinę w Ukrainie. To ważne, żeby świat słyszał co się dzieje w naszym kraju - powiedziała Liza, uczennica Ekonoma, która pomagała w tłumaczeniu na wiecu.

Twoja reakcja na artykuł?

25
68%
Cieszy
3
8%
Hahaha
4
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
11%
Złości
1
3%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
506
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group