Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 10988
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bukowiec: Ekologiczny piknik

Czwartek, 6 czerwca 2019, 6:01
Aktualizacja: Piątek, 7 czerwca 2019, 8:33
Autor: WAC
Bukowiec: Ekologiczny piknik
Fot. WAC
Wczoraj (5.06) już po raz 26. w parku przy Pałacu w Bukowcu odbyła się impreza plenerowa wieńcząca organizowane przez Związek Gmin Karkonoskich konkursy ekologiczne dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z powiatu jeleniogórskiego.

Organizowane przez ZGK konkursy ekologiczne jak co roku cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci uczęszczających do placówek oświatowych w powiecie. Dość powiedzieć, że na jeden z nich, czyli na konkurs plastyczny „Chrońmy środowisko naturalne” napłynęło 331 prac z 20 placówek. Ponadto dzieci swoje talenty mogły pokazać w konkursach: fotograficznym, malowania na szkle oraz na najbardziej oryginalny strój wykonany z materiałów ekologicznych.

Podczas imprezy podsumowano też XV. edycję konkursu „Zbierajmy zużyte baterie”. Uczniowie biorących w nim udział dziesięciu placówek edukacyjnych zabrali łącznie ponad trzy tysiące kilogramów baterii. Najwięcej - ponad 1,2 tysiąca kilogramów zgromadziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kowarach. W przeliczeniu na jednego wychowanka najwięcej, bo 315 kilogramów baterii zabrali podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kowarach.

Wręczenie nagród konkursowych odbywało się tradycyjnie podczas pikniku odbywającego się na terenie parku w Bukowcu. W jego trakcie dzieci miały możliwość skorzystania z wielu atrakcji: zabaw na dmuchańcach, przejażdżek na kucykach, zapoznania się ze sprzętem używanym przez ratowników górskich. Swoje stanowiska edukacyjne przygotowali partnerzy imprezy: Leśny Bank Genów Kostrzyca, Karkonoski Park Narodowy, Nadleśnictwo „Śnieżka” w Kowarach. Hitem pikniku było jednak stoisko gdzie dzieci, często przełamując swój lęk, mogły dotknąć myszy, szczurów, karaluchów, żab, ślimaków afrykańskich i krabów.

Dodamy, że już po raz drugi podczas pikniku, dzieci rywalizowały w specjalnym Parkowym Biegu Piastów. Każdego z jego uczestników uhonorowano pamiątkowym medalem.

Twoja reakcja na artykuł?

7
88%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Donald Tusk będzie dobrym premierem?

Oddanych
głosów
106
Tak
38%
Nie
48%
Ciężko powiedzieć
10%
Nie interesuję się polityką
4%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 11 grudnia 2023
 
Aktualności
Zrobili animowane pociągi
 
Aktualności
Na Śnieżce już ponad metr śniegu
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group