• Czwartek, 17 października 2019
  • Godz. 7:04
  • Imieniny: Małgorzaty, Ignacego, Wiktora, Marity
  • Czytających: 2400
  • Zalogowanych: 4
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Ekologiczny piknik

Wiadomości: Bukowiec
Czwartek, 6 czerwca 2019, 6:01
Aktualizacja: Piątek, 7 czerwca 2019, 8:33
Autor: WAC
Fot. WAC
Wczoraj (5.06) już po raz 26. w parku przy Pałacu w Bukowcu odbyła się impreza plenerowa wieńcząca organizowane przez Związek Gmin Karkonoskich konkursy ekologiczne dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z powiatu jeleniogórskiego.

Organizowane przez ZGK konkursy ekologiczne jak co roku cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci uczęszczających do placówek oświatowych w powiecie. Dość powiedzieć, że na jeden z nich, czyli na konkurs plastyczny „Chrońmy środowisko naturalne” napłynęło 331 prac z 20 placówek. Ponadto dzieci swoje talenty mogły pokazać w konkursach: fotograficznym, malowania na szkle oraz na najbardziej oryginalny strój wykonany z materiałów ekologicznych.

Podczas imprezy podsumowano też XV. edycję konkursu „Zbierajmy zużyte baterie”. Uczniowie biorących w nim udział dziesięciu placówek edukacyjnych zabrali łącznie ponad trzy tysiące kilogramów baterii. Najwięcej - ponad 1,2 tysiąca kilogramów zgromadziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kowarach. W przeliczeniu na jednego wychowanka najwięcej, bo 315 kilogramów baterii zabrali podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kowarach.

Wręczenie nagród konkursowych odbywało się tradycyjnie podczas pikniku odbywającego się na terenie parku w Bukowcu. W jego trakcie dzieci miały możliwość skorzystania z wielu atrakcji: zabaw na dmuchańcach, przejażdżek na kucykach, zapoznania się ze sprzętem używanym przez ratowników górskich. Swoje stanowiska edukacyjne przygotowali partnerzy imprezy: Leśny Bank Genów Kostrzyca, Karkonoski Park Narodowy, Nadleśnictwo „Śnieżka” w Kowarach. Hitem pikniku było jednak stoisko gdzie dzieci, często przełamując swój lęk, mogły dotknąć myszy, szczurów, karaluchów, żab, ślimaków afrykańskich i krabów.

Dodamy, że już po raz drugi podczas pikniku, dzieci rywalizowały w specjalnym Parkowym Biegu Piastów. Każdego z jego uczestników uhonorowano pamiątkowym medalem.

Twoja reakcja na artykuł?

7
88%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~TFX 6-06-2019 8:56
Jelonka ..jak zwykle '' Wczoraj odbyła się impreza plenerowa''..... Dobra wiadomość ,to pójdę jutro.......
~do rozpuku 6-06-2019 10:51
Pierdu, pierdu.
~zero informacji 6-06-2019 14:27
Jelonka nigdy nie napisze,ze cos ma sie odbyc... Dopiero po fakcie,a to tez nawet nie zawsze. Wielu ludzi jest wscieklych,bo z checia poszliby ze swoimi dziecmi,wnukami czy nawet sami na jakies imprezy plenerowe, ale przeciez z portalu jelonka.com nie ma szans by sie dowiedziec ze jest cos organizowane

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group