Niedziela, 1 sierpnia
Imieniny: Nadii, Piotra
Czytających: 6219
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ekologiczny Dzień Kobiet tylko dla pań

Poniedziałek, 7 marca 2011, 9:13
Aktualizacja: 9:14
Autor: Agrafka
Sklep internetowy EkoKobieta i BioBar Zielony Jesz przygotowali na 8 marca nie tylko ciekawą i smaczną, ale przede wszystkim edukacyjną prezentację.

W nadchodzący wtorek o godzinie 17.00 w BioBarze Zielony Jesz na placu Piastowskim będzie można dowiedzieć się, czego nie mówią nam producenci tradycyjnych podpasek i tamponów, dotknąć kubeczek miesiączkowy Mooncup i zobaczyć, że wcale nie jest taki straszny, sprawdzić chłonność biodegradowalnych bawełnianych podpasek Organyc, zadać pytania o wielorazowe podpaski Naya i zwinąć rozwijany wielorazowy tampon Honour Your Flow.

Zużyte produkty higieny intymnej lądują najczęściej na wysypiskach, gdzie w procesie swojej degradacji uwalniają się z nich do środowiska naturalnego toksyczne substancje, które przyczyniają się do jego zanieczyszczenia. Sztuczne produkty niosą ze sobą także konsekwencje zdrowotne dla kobiet, wynikające z używania latami produktów zrobionych z plastiku i bawełny nasączonej pestycydami, bielonej chlorem i zawierającej super absorbujące pudry i żele.

Skąd pomysł na sklep internetowy EkoKobieta?
– Uznałam, że polskie kobiety muszą w końcu być poinformowane o tym, czego nie mówią im producenci podpasek i tamponów, a o czym wspominają niektórzy ginekolodzy już od dawna. Produkty te są nie tylko szkodliwe dla środowiska naturalnego, ale również dla zdrowia kobiet. Na szczęście istnieją alternatywy, które rozwiązują oba problemy, a czasami, zależnie od produktu, pozwalają nawet zaoszczędzić. Główną ideą sklepu jest pomaganie kobietom w podejmowaniu tej często trudnej decyzji o zmianie wieloletnich nawyków – powiedziała Natalia Kozdra, właścicielka sklepu internetowego EkoKobieta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group