Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8135
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ekologicznie i smacznie w Rynku

Sobota, 11 września 2010, 14:56
Aktualizacja: 15:30
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Ekologicznie i smacznie w Rynku
Fot. Gabi
Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zorganizował w sobotę 11 IX Kiermasz Ekologiczny na Placu Ratuszowym. To już XXIII edycja imprezy. Do Jeleniej Góry zjechali się właściciele gospodarstw agroturystycznych i ekologicznych. Przywieźli ze sobą produkty, które na co dzień wytwarzają. Kiermasz był skromniejszy niż rok temu.

Największym zainteresowaniem cieszyły się sery. Można było skosztować wielu gatunków ciast, wędlin, serów i warzyw. Nie zabrakło także pysznych nalewek i chleba ze smalcem i ogórkiem. Wiele osób chętnie kupowało zioła, rośliny i dynie.

Stosunkowo dużo stoisk było z miodem, który od dawna cieszy się niesłabnącą popularnością. Bardzo atrakcyjnie prezentowało się stoisko z lawendą oraz z bukietami z suszonych roślin. Obok popiersia jelenia stały dwa bardzo interesujące stoiska. Przy pierwszym pani sprzedawała ręcznie malowane w kwiatowe wzory butelki, a na drugim mężczyzna sprzedawał ręcznie robione sympatyczne ludziki ze słomy. Na scenie śpiewały i grały zespoły folklorystyczne.

Nie zabrakło oczywiście ozdób. Można było kupić w atrakcyjnych cenach ręcznie malowane bombki . Obok stało stoisko z szydełkowymi cudami, które zachwycały swoją różnorodnością i precyzją wykonania. Na kiermaszu znalazło się także stoisko z patchworkiem, zwierzętami z siana i rzeźbionymi w drewnie postaciami.

Kiermasz Ekologiczny cieszył się sporym zainteresowaniem jeleniogórzan i turystów. Wiele osób zdało sobie sprawę, że niedaleko ich miejsca zamieszkania można kupić m.in. w pełni ekologiczne jedzenie. Producenci zapewnili, że nic zdrowszego nie ma.

Jutro jeleniogórskim Rynkiem rządzić będą Czesi: odbędzie się jarmark w ramach Dni Kultury Czeskiej "Nikt nic nie wie".

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group