Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7734
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ekologiczne przesłanie przedszkolaków z „czwórki”

Piątek, 5 czerwca 2009, 14:28
Aktualizacja: 14:29
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Ekologiczne przesłanie przedszkolaków z „czwórki”
Fot. Angela
Maluchy z Przedszkola nr 4 w Jeleniej Górze przedstawieniem „Chrońmy przyrodę” przekazały dziś uczniom szkoły specjalnej przy ulicy Grottgera podstawowe zasady ekologii. Dzieci opowiadały, do czego prowadzi nieprawidłowe wyrzucanie śmieci czy wylewanie ścieków do rzek.

Przedszkolaki wyszły w kolorowych przebraniach zwierzaków i z przekonaniem zaczęły opowiadać o zagrożeniach środowiska płynących z bezmyślnej działalności człowieka. Dostały brawa od widowni. To nie pierwszy tego typu występ małych ekologów.

Maluchy z przestawieniem „Chrońmy przyrodę” występowały też m.in. w szpitalu wojewódzkim na oddziale dziecięcym. – Naszym celem jest dawanie dzieciom radości, a przy okazji przekazujemy bardzo ważne informacje związane z ekologią – mówi Elżbieta Sokolińska, opiekunka grupy przedszkolaków.

Jak mówi Mariola Piątek, nauczycielka z tutejszej szkoły, takie wizyty dla uczniów tej szkoły są bardzo ważne, jest to swoisty rodzaj rehabilitacji i zabawy połączonej z nauką. – Chętnie przyjmujemy gości do nas i sami wychodzimy do innych z różnymi przedstawieniami, co pomaga nam w integrowaniu tych dzieci ze środowiskiem zewnętrznym i funkcjonowania w społeczeństwie – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group