Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5061
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ekologiczne połączenie sił

Piątek, 23 kwietnia 2010, 8:37
Aktualizacja: 8:38
Autor: Ania
Porozumienie partnerskie organizacji pozarządowych oraz pozostałych podmiotów zaangażowanych w dbałość o środowisko i kształtowanie zostanie zawarte w najbliższą niedzielę, 25 kwietnia w hotelu Malachit–Spa w Karpaczu, siedzibie Stowarzyszenia Ochrony Krajobrazu i Architektury Sudeckiej.

- Pomysł nawiązania współpracy w ramach Forum Sudeckiego z organizacjami pozarządowymi oraz pozostałymi grupami działania na obszarze pogórza Dolnego Śląska (od Kotliny Kłodzkiej po Góry Izerskie) zrodził się na spotkaniu w Dobkowie (Góry Kaczawskie) w marcu – mówi Katarzyna Solska, pracownik SOKiAS. – Spotkanie to dotyczyło omówienia zagrożeń w przedmiocie lokalizowania elektrowni wiatrowych na obszarze Dolnego Śląska oraz sugerowanych zmian w legislacji.

W niedzielę spotka się wiele organizacji z Dolnego Śląska. Organizatorzy nie chcą nikomu nic narzucać ani sugerować. Celem przedsięwzięcia jest wymiana myśli i spostrzeżeń. Przedstawiciele stowarzyszeń, którzy przyjadą do Karpacza działają bowiem w różnych obszarach, a w ramach zawiązania Forum Sudeckiego połączą siły i rozpoczną wspólne działanie.

– Partnerska współpraca i wymiana doświadczeń pozwolą na bardziej efektywne realizowanie celów, programów, czy kampanii i projektów oraz na lepszy kontakt ze społecznością lokalną – mówi Katarzyna Solska. – Uczestnicy spotkania w Dobkowie to ludzie inicjujący działania w obszarze ochrony przyrody, krajobrazu oraz kultury swojego regionu, które często mają być odpowiedzią na problemy zgłaszane przez lokalne społeczności.

Celem forum jest dbałość o krajobraz, przyrodę i kulturę w regionie Sudetów. Jego członkowie będą czuwać nad tym, żeby nikt tych wszystkich walorów nie zniszczył.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group