Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3600
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ekologiczne połączenie sił

Piątek, 23 kwietnia 2010, 8:37
Aktualizacja: 8:38
Autor: Ania
Porozumienie partnerskie organizacji pozarządowych oraz pozostałych podmiotów zaangażowanych w dbałość o środowisko i kształtowanie zostanie zawarte w najbliższą niedzielę, 25 kwietnia w hotelu Malachit–Spa w Karpaczu, siedzibie Stowarzyszenia Ochrony Krajobrazu i Architektury Sudeckiej.

- Pomysł nawiązania współpracy w ramach Forum Sudeckiego z organizacjami pozarządowymi oraz pozostałymi grupami działania na obszarze pogórza Dolnego Śląska (od Kotliny Kłodzkiej po Góry Izerskie) zrodził się na spotkaniu w Dobkowie (Góry Kaczawskie) w marcu – mówi Katarzyna Solska, pracownik SOKiAS. – Spotkanie to dotyczyło omówienia zagrożeń w przedmiocie lokalizowania elektrowni wiatrowych na obszarze Dolnego Śląska oraz sugerowanych zmian w legislacji.

W niedzielę spotka się wiele organizacji z Dolnego Śląska. Organizatorzy nie chcą nikomu nic narzucać ani sugerować. Celem przedsięwzięcia jest wymiana myśli i spostrzeżeń. Przedstawiciele stowarzyszeń, którzy przyjadą do Karpacza działają bowiem w różnych obszarach, a w ramach zawiązania Forum Sudeckiego połączą siły i rozpoczną wspólne działanie.

– Partnerska współpraca i wymiana doświadczeń pozwolą na bardziej efektywne realizowanie celów, programów, czy kampanii i projektów oraz na lepszy kontakt ze społecznością lokalną – mówi Katarzyna Solska. – Uczestnicy spotkania w Dobkowie to ludzie inicjujący działania w obszarze ochrony przyrody, krajobrazu oraz kultury swojego regionu, które często mają być odpowiedzią na problemy zgłaszane przez lokalne społeczności.

Celem forum jest dbałość o krajobraz, przyrodę i kulturę w regionie Sudetów. Jego członkowie będą czuwać nad tym, żeby nikt tych wszystkich walorów nie zniszczył.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
359
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group