Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 8007
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ekologiczna współpraca dzieci i młodzieży

Piątek, 20 kwietnia 2018, 7:20
Aktualizacja: Sobota, 21 kwietnia 2018, 9:25
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ekologiczna współpraca dzieci i młodzieży
Fot. Przemek Kaczałko
Szkoła Podstawowa Nr 13 z Zespołem Szkół Przyrodniczo–Usługowych i Bursy Szkolnej nawiązały współpracę, której pierwszym elementem była wspólna akcja sadzenia drzew na terenie placówki przy ul. Piotra Skargi w Jeleniej Górze. Jak zapowiadają dyrektorzy, są już pomysły na kolejne działania.

Trzynastka od lat stawia na edukację ekologiczną, czego efektem był chociażby udział w ogólnopolskiej kampanii "Zbieraj z klasą". Barbara Marszałek-Szurek (dyrektor SP 13) przyznaje, że nawiązanie współpracy z leśnikami to naturalna kolej rzeczy, bowiem to właśnie ta szkoła ponadpodstawowa kojarzy się z ekologią. Z okazji Dnia Ziemi w szkole obchodzony jest Tydzień Ekologiczny, a w jego trakcie takie akcje jak: odebranie od dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 4 zużytych baterii, zbiórka plastikowych nakrętek, konkurs przyrodniczy „Jeden z dziesięciu”, akcja „kwiatki na rabatki”, podczas której każdy uczeń posadzi swojego kwiatka, a także sadzenie drzew z ZSPUiBS oraz apel na podsumowanie tygodnia.

- Na jednym ze spotkań dyrektorów doszliśmy do wniosku, że brakuje takich akcji, gdzie szkoły podstawowe współpracują ze szkołami średnimi. Do tej pory współpracowały głównie z gimnazjami, ale już ich nie będzie, więc wpadliśmy na ten genialny pomysł przy okazji Dnia Ziemi - opowiada Paweł Dernoga, dyrektor ZSPUiBS.

Każda klasa otrzymała swoje drzewko. Uczniowie przy pomocy starszych kolegów zasadzili po jednym świerku pospolitym dla każdej klasy, ze specjalnie oznakowaną tabliczką, a dalej dzieci będą odpowiedzialne, aby dbać o swoje dzieło. W jeleniogórskiej Trzynastce funkcjonuje obecnie 14 oddziałów klasowych i tyle właśnie drzewek posadzono, a dodatkowo dyrektor SP 13 zasadziła dąb i również deklaruje, że będzie o niego dbała.

- Mamy już kolejne pomysły z panem dyrektorem Dernogą, będziemy też współpracować z innymi placówkami - zapewnia B. Marszałek-Szurek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group