Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7567
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ekolodzy: precz z wyciągiem na Szrenicy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 7 września 2010, 8:00
Aktualizacja: Czwartek, 9 września 2010, 7:23
Autor: TEJO
Fot. http://www.kpnmab.pl
Niektóre środowiska ekologiczne reprezentowane przez wałbrzyską Pracownię Istot Żywych oraz Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska sprzeciwiają się rozbudowie kompleksu narciarskiego na Szrenicy. Pracownia rozesłała do wszystkich mediów stosowny komunikat z apelem o wstrzymanie inwestycji.

Mając na uwadze dobro przyrody oraz konieczność zapewnienia zgodności z obowiązującymi przepisami, Pracownia na rzecz Wszystkich Istot apeluje do Samorządowego Kolegium Odwoławczego o wstrzymanie wykonania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, oraz do Inwestora by wstrzymał prace budowlane przy rozbudowie kompleksu narciarskiego na Szrenicy – czytamy w komunikacie.

Wczoraj Pracownia interweniowała w Samorządowym Kolegium Odwoławczym w Jeleniej Górze, aby wstrzymano wykonanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla rozbudowy kompleksu narciarskiego na Szrenicy. Wszystko przez wniosek Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska (GDOŚ) do SKO o stwierdzenie nieważności wydanej w 2006 r. decyzji Burmistrza Szklarskiej Poręby o środowiskowych uwarunkowaniach dla rozbudowy systemu infrastruktury narciarskiej na Szrenicy.

– W zakres inwestycji mają wchodzić: budowa kolei linowej o długości 2300 m i przepustowości 2400 osób/godzinę, rozbudowa sieci nartostrad oraz instalacji zaśnieżania – podano w komunikacie. Dyrekcja ochrony środowiska zarzuca inwestycji wielokrotne naruszenie prawa polskiego i unijnego. Jeden z zarzutów to negatywne oddziaływanie kompleksu na obszar Natura 2000. Do tego dyrekcja wytyka inwestorom, że budowa wyciągów nie jest nakierowana na „spełnienie długotrwałych interesów ogółu społeczeństwa ani bieżących potrzeb ludności”.

– Treść wniosku GDOŚ jasno pokazuje, że nieodpowiednia jakość ocen oddziaływania na środowisko może być w przyszłości źródłem problemów nie tylko przyrodniczych, ale także prawnych i biznesowych – mówi Radosław Ślusarczyk, Prezes Pracowni – Podobne problemy występują m.in. przy inwestycji narciarskiej na Kicarzu i Stogu Izerskim. Praktyka pokazuje, że łamanie prawa o ochronie przyrody prędzej czy później odbije się na inwestorze.

W zasięgu oddziaływania nowej inwestycji znajduje się ok. 80 chronionych gatunków ptaków oraz 6 typów siedlisk przyrodniczych podlegających prawnej ochronie – podano w komunikacie.

Na Szrenicy istnieje już system wyciągów i nartostrad (Ski Arena Szrenica), których negatywne oddziaływanie będzie się kumulować z nową inwestycją – piszą autorzy apelu. Samorządpowcy z kolei uważają, że inwestycja jest potrzebna i przyciągnie do Szklarskiej Poręby turystów i narciarzy. Będzie też konkurencyjna dla podobnych obiektów na terenie Czech, które - póki co - cieszą się popularnością wśród polskich gości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (111) Dodaj komentarz

~xxx 7-09-2010 8:12
To było do przewidzenia!!! Najlepiej niech zamkną wjazd do Szklarskiej!!!
~ 7-09-2010 8:15
W kosmos wysłać tych pseudo ekologów !!!!!!!!
~Karkonoszani 7-09-2010 8:27
Niech mi się tylko który przedstawi że jest ekolog . Tępić to kargulowe plemię ! I rozliczyć pałac wybudowany z moich podatków w Szklarskiej Porębie !!!!!!!!!!!!!!!!!! ZA 8 milionów !!!!!!!!!!!!!!!!!
~Jano 7-09-2010 8:32
przez tych Ekologów to będziemy zawsze wsią zabitą dechami ,niech idą do parkow gdzie psy srają i tam protestują ,a nie wiecznie czepiają się byle czego .
~Skansen 7-09-2010 9:00
Zróbmy u nas skansen. Zlikwidujmy samochody, wyłączmy elektryczność, zburzmy utwardzone drogi. To się na pewno bardzo spodoba autorom wszelkich natur 2000 i 2100 z brukseli. Oni już swoją infrastrukturę mają i nie chcą konkurencji. Mają klku pożytecznych idiotów ekologów pod ręką i likwidują konkurenscję. Ciekawe dlaczego Czesi są od nas mądrzejsic i dają rade rozbudwywać swje ośrodki narciarskie podczas kiedy nam każda żaba przeszkadza?
~aaa 7-09-2010 9:16
A po mordzie to który z nich by nie chciał??? Niedługo nawet nie będzie można się zbliżyć gdziekolwiek bo zaraz się znajda pseudo ekolodzy i zabronią
~ozyryss 7-09-2010 9:34
na taczkach powywozic tych ekologów,tepe osoby,inwestycje w szkllarskiej musza sie pnąć,i...le
~Andrew 7-09-2010 9:42
Dobry numer. Wiadomo ze inwestycja juz jest daleko posunieta i jej wstrzymanie byloby bez sensu z punktu widzenia inwestora. Widocznie zieloni ladnie poprosili o łapowke, a jak juz jej nie dostali, to robia "sceny". Mam nadzieje ze ten protest zostanie odpowiednio "potraktowany" tzn. oczywiscie zignorowany. W przeciwnym razie sam sie chetnie przejade pod Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska!!!! Na miejscu mieszkancow szklarskiej (i ogolnie okolicy) nie pozwolilbym tutaj mieszac, bo to jest kluczowa inwestycja dla regionu.
~Turysta 7-09-2010 9:44
Zamknąć GÓRY na klucz, bo jak się patrzy na tych turystów i narciarzy,którzy tak wykrzykują, na ich zachowanie w GÓRACH to normalnie strach pomyśleć. Zwierzęta TEŻ MAJĄ PRAWO DO ŻYCIA!!!! ps.Pisał wcale nie ekolog tylko normalny turysta.
wupe 7-09-2010 9:49
LUDZIE JEDŹCIE nNA NARTY DO CZECH! bo wkrótce nasza część Karkonoszy to będzie skansen
stylcken 7-09-2010 9:56
EKO-TERORYZM , sposób na zycie nie mający nic wspólnego z ekologią-;Ekologia (gr. oíkos (οἶκος) + -logia (-λογία) = dom (stosunki życiowe) + nauka) – nauka o strukturze i funkcjonowaniu przyrody, zajmująca się badaniem oddziaływań pomiędzy organizmami a ich środowiskiem oraz wzajemnie między tymi organizmami. Ale mozna bardzo prosto zablokowac ta inwestycje ; postawcie tam krzyz !!!!!
~Lord Sith 7-09-2010 10:10
Precz z ekologami. Męczy mnie już, że jakakolwiek inwestycja w infrastrukturę turystyczną jest przez tych ..... torpedowana.
~michało 7-09-2010 10:21
dajcie mi tego c...la ekologa
~J. Potocki 7-09-2010 10:22
Szanowna Redakcjo, szanowni Czytelnicy! Stanowczo protestuję przeciwko twierdzeniu, że "budowie sprzeciwiają się środowiska ekologiczne reprezentowane przez Pracownię na rzecz Wszystkich Istot". Sprzeciwia się oddział owej pracowni w Wałbrzychu, który reprezentuje WYŁĄCZNIE SAM SIEBIE. Działacze owej pracowni wykorzystują niespójność przepisów, polegającą na tym, że sprawą Szrenicy zajmują się dwie instytucje powołane dla ochrony przyrody (obie podległe Ministerstwu Środowiska) - KPN (co jest oczywiste) i GDOŚ (z racji tego, że obszar objęty jest programem "Natura 2000"). Zapewne działacze "Pracowni" złożyli donos do GDOŚ, a urzędnicy z owej instytucji, nie znając szczegółów sprawy, dali im wiarę, nie weryfikując ich twierdzeń (co chyba nie najlepiej świadczy o GDOS-iu). Bo sprawa była wałkowana na wszystkie możliwe strony w trakcie negocjacji między inwestorem i samorządem gminnym a dyrekcją KPN i Ministerstwem Środowiska. I nie jest prawdą twierdzenie o "nieodpowiedniej jak
~J. Potocki 7-09-2010 10:27
I nie jest prawdą twierdzenie o "nieodpowiedniej jakości ocen oddziaływania na środowisko". Owszem, PIERWSZA WERSJA oceny miała pewne braki, ale one zostały uzupełnione w aneksach. Urzędnicy w GDOS-iu być może nie wszystko wiedzą, bo negocjacje odbywały się w czasie, gdy tej instytucji jeszcze nie było. A działania "Pracowni" w tej sprawie (także wcześniejsze, bo to nie pierwszy przypadek robienia przez nich zadymy) to zwykła nieodpowiedzialność, która szkodzi ochronie przyrody. pozdrawiam
ross222 7-09-2010 10:30
Wywalić tych ekologów w powietrze!!!! Precz a EKO terrorystami!!!!
~Tomii 7-09-2010 10:49
Wyslac tych ekologów na syberie niech tam sobie siedza i dadza normalnie zyc ludziom i prowadzic interesy z których to miasto rozwija sie w pozytywnym kierunku,a austri jakos mozna w szwajcarii rowniez tylko polacy taki głupi naród ze nie jest w stanie wykorzystac zzgodnie z natura walorów atrakcyjnosci tych terenow tylko blokowac pustaki z tych ekologow.
Menes 7-09-2010 10:58
Ja jestem zielony w tym temacie. ;)
~niemalkonten 7-09-2010 11:19
A ja przyznaję rację ekologom. Zwłaszcza, że poziom wypowiedzi na tym forum świadczy o poziomie kultury ich autorów. Pierwsze pytanie - kto będzie sprzątał po tych wszystkich narciarzach jak już sobie zjadą w dół na dobre ?! Te tony śmieci zostawiane przez pseudo-turystów potwierdzaja obawy przed dewastacją naszych gór. Wrzaski, chamstwo, które panuje na stokach raczej odstręczają od naszych "kurortów". Karkonosze, to nie Alpy, to stare,niskie góry, a i Polacy, to nie Austriacy, niestety ...
~ 7-09-2010 11:21
Należy sprawdzić źródła finansowania i wydatków pracowni
~Andrew 7-09-2010 11:46
Niemalkontent - narciarze nie zostawiają śmieci w takiej ilości co normalni turyści. Te biedoki co przyjezdzaja w karkonosze, kupuja batony i inne shity, bo ich nie stac na obiad w restauracji, a potem wywalaja to w las. Taki wyciag to szansa na przyciągniecie bogatszych turystow i zmiane standardow okolicy. Twoje watpliwości w temacie wydają się wręcz smieszne.
~Karol 7-09-2010 11:56
Choćbysmy się starali nie wiem jak i wydali nie wiem ile kasy to i tak nie prześcigniemy Czechów w infrastrukturze narciarskiej po drugiej stronie Karkonoszy a przede wszystkim nie będziemy dla nich konkurencją cenową. Wybudowana gondola w Swieradowie jest poprostu za droga. A poza tym czy nie dałoby rady zmodernizować i zwiększyć przepustowość obecnego wyciągu na Szrenicę. Zamiast 2 osób na ławce mogłoby siedziec 6 lub nawet 8......
~kia 7-09-2010 12:53
nie wiem jak dziala ta ekologia cos mi sie wydaje ze to jest chyba nowa forma wyludzania i wplywania na rozwoj gospodarczy naszego nie tylko regionu ale i kraju, przeciez dookola lezy tyle smieci lasy zanieczyszczone, a oni blokuja jakas konkretna inwestycje po to by niemcy mogli przyjezdzac do skansenu i lapac w pluca to nasze zdrowe powietrze, a ze Polacy nie beda mieli i dalej beda szukali w alpach szczescia zimowego i tam wywozic dewizy to to tym gamoniom nie przeszkadza to jest sabotaz Panstwa przez ekologow
~galla 7-09-2010 12:57
drodzy ekolodzy u nas na podworku powstal dziki kibel, a wiele domow ma wychodki na podworkach, a jedna taka wprowadza do strumyka scieki nie tylko kuchenne pomozcie nam bo nas zasraja dokumentnie
~banrpr 7-09-2010 12:59
Dlaczego jakaś nieszczęśliwa "pracownia" nie protestuje w Zieleńcu?
~Rico 7-09-2010 13:01
Pewnie , że będzie konkurencyjne dla Czech gdzie jeżdżę już od12 lat i gdzie spotykam mnóstwo polskich narciarzy w przeważającej części z rejonu Jeleniogórskiego. Zwracam się do obrońców przyrody w Karkonoszach z pytaniem, które zadaje sobie już od wielu lat : Czy jeżeli w Karkonoszach nie byłoby dzisiaj takich schronisk jak np. schornisko na Śnieżce, Stogu Izerskim, Szrenica, Schronisko pod Łapskim Szczytem, Łomniczka, Strzecha Akademicka, Samotnia itp. czy wydaliby dzisiaj zgodę na ich budowę?? Czekam z niecierpliwością na odpowiedź, diagnoza później.. Tymczasem pozdrawiam i przygotowuje się z moją rodziną, do kolejnego sezonu narciarskiego w Czechach(Spindlerowy Mlyn) gdzie parkowanie dla narciarzy w godz od 7-22 jest za darmo, po czesku "sdarma"
~dde 7-09-2010 13:09
Protestują bo nie dostali w łapę, to nie oni wydali decyzję o oddziałowaniu wyciągu i ktoś inny wziął kasę za opinię, To nie są ekolodzy tylko pseudoekolodzy. przez nich podczas powodzi pozalewało ludzi. Tu nie chodzi o dobro natury, oni walczą tylko o zapchanie własnej kieszeni- powinni ich wszystkich pozamykać.
~rat 7-09-2010 13:31
O! Ilu tu obrońców wyciągu! Przyznajcie się ile dostaliście w łapę od inwestora, że tak zaciekle go bronicie! Pewnie już dawno wyciągnęliście ręce po kasę...
~Foxxxx 7-09-2010 13:36
do niemalkonten - jeśli chodzi o to że Polacy to nie Austriacy, to ja akurat się cieszę, byłem kilka razy w Austrii w alpach i jakoś mieszkańcy nie przekonali mnie(i znajomych) do siebie. Gdyby nie to, że mają takie góry(z których ciągną kasę) to nie wiem czy różnili by się od naszych wiejskich gospodarzy jeśli chodzi o standard życia.
~karpacz 7-09-2010 13:41
Ci ekolodzy to sa jakies zarty i udreka dla naszego regionu!!
~diabelek 7-09-2010 13:56
w kilku slowach: na całym swiecie istnieja rezerwaty przyrody, ale sa udostepniane turystom, gdyz dochody z turystyki pozwalaja na propagowanie \"proekologicznych\" rozwiązań ... pa przykład /... skad biedne gminy maja nabrac pieniążków nie tylko na ochrone przyrody, ale np na pro-ekologiczne inwestycje??? z rolnictwa??? głupota tych \"pseudoekologów\" jest porażajaca. ... może Pracownia Ludzi Normalnych - poparłaby temat ...
~bang 7-09-2010 14:17
~Rico - dobre pytanie
~olo 7-09-2010 15:16
niech blokują sobie wyciąg na Dzikowiec leży bliżej Wałbrzycha
~życiowy 7-09-2010 15:48
Drogi galla. Ty im zapłacisz, a oni Ci pomogą /zapchają swoje pasożytnicze gęby/ i nic się nie zmieni. Tak to się odbywa w świecie pasożytów, w tym przypadku eko-pasożytów. Bo co oni mogą zrobić, nic nie robić i zostaje wszystko po staremu ???? A kasa leci. Może tak ślimaczka trzeba przenieść w inne miejsce drodzy eko-pasożyty, wziąść się do roboty i żyć za swoje zarobione pieniądze, a nie za cudze.
NICpoŃ 7-09-2010 15:49
Eko lodzy pijący markowy napój ....Cola z plastikowych butelek, o długim okresie rozkładu, produkujący smieci o podobnych romiarach i szkodliwości co każdy z nas i zużywający podobne ilości wody przy produkcji odpowiedniej ilości ścieków. normalnie :)
~dzikus 7-09-2010 15:51
Wiwat ekolodzy ! W dżungli i bez wygód żyje się najlepiej. Deszcz na głowę i tyłek do wiatru ! Prawdziwym ekologiem był Św.Antoni, żył na pustyni w stroju Adama i odżywiał się zdrowo - korzonki i robaki . Kochani ! Naśladujcie Go, a nie zakłamujcie samych siebie. Skórzane paski,torby i buty - precz ! Mięso i tłuszcze - precz ! Do jaskiń, kupą mości panowie i panie pod ekologiczny deszcz nietoperzowych fekalii !!!
~życiowy 7-09-2010 16:01
Link i namiar na pasożyta http://pracownia.org.pl/ Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot Osoba kontaktowa: Radosław Ślusarczyk, Prezes Zarządu PNRWI tel. 660 538 329; e-mail: suchy@pracownia.org.pl ul. Jasna 17, 43-360 Bystra tel./fax: (+48) 33 817 14 68, tel. 33 818 31 53
~ 7-09-2010 16:03
Proponuję przeczytać czym ci ekolodzy z pracowni się zajmują: http://pracownia.org.pl/pliki/2009_pnrwi_sprawozdanie-z-dzialalnosci.pdf Tak w skrócie, między innymi: EDUKACJA: 6 wystaw fotograficznych "Dzika Polska", 5 warsztatów dla nauczycieli, WYDAWNICTWA: 10 numerów miesięcznika "Dzikie Życie" OCHRONA: 51 opinii i pism do różnych instytucji, w tym 27 dotyczących negatywnego wpływu infrastruktutry narciarskiej. Ponadto projekty i patronaty nad wydarzeniami. Przychody statutowe: 764.359,84 zł Koszty: 710.132,64 zł. Nie chcec mi się tego komentować, ale wnioski nasuwają się same.
~życiowy 7-09-2010 16:14
Ciekawe rzeczy można przeczytać w wyżej zamieszczonym linku i też nie skomentuje. Ale !!!!!!! 9 osób zatrudnionych, duże środki, prace zlecone za konkretną kasę i 0 /słownie zero/ urządzeń i maszyn biurowych- za 0zł.
~zdziwiony 7-09-2010 16:28
a poza wszystkim to lekko podejrzane się wydaje, że organizacja z Wałbrzycha zajmuje się Szrenicą zamiast zająć się Zieleńcem i okolicą. Wygląda na krecią robotę konkurencji z rejonu uzdrowisk i stoków kłodzko - wałbrzyskiego ... jak u nas nie będzie to turyści pojada do Zieleńca itp.
~Karkonoszani 7-09-2010 16:32
Ludzie - nie bójcie się ekologów ! Oni nas przepisami- a my ich ciupagami !!! Oni nie znają , a chcą poznać radykalizm szklarskoporębian . Tu u nas się już nie negocjuje i nie wymach...je paluszkiem bo go odgryziemy !
~ 7-09-2010 16:37
Może ekolodzy z UE im pomogą tak jak w przypadku Rospudy. Tylko w Polsce jest możliwe aby paru biznessmenów mogło sobie bezkarnie łamać prawo, niszczyć obszar objęty ochroną i działać na szkodę lokalnej społeczności.
~ada 7-09-2010 16:51
to ekolodzy to banda d...li pogonimy ich
~Ekolog 7-09-2010 18:05
Z przecieków wiem, że inwestycja zostanie wstrzymana. Wyciąg w tym roku nie ruszy, nie ma na to już szans!
~Ekolog 7-09-2010 18:08
Macie już park dinozaurów a jeszcze chcecie wyciąg! nie za wiele?
~ 7-09-2010 18:13
A kiedy w tej sprawie poznamy oficjalne stanowisko wladz Szklarskiej Poreby,na stronie internetowej miasta nadal cisza.Oczekuje wyjasnien(mysle,ze nie tylko ja).Pozdrawiam.
~sim 7-09-2010 18:23
Dramat. Zdecydowana większość postów świadczy o tym, że nasze społeczeństwo kompletnie nie rozumie czym jest ekologia, nie jest w stanie dostrzec oddziaływania człowieka na przyrodę, a jeśli już dostrzega, to tak, by żadnych negatywnych skutków nie zauważyć. Negatywnych nie tylko dla drzew, ptaków, wód, itd., ale dla nas samych, dla bezpieczeństwa i jakości naszego życia. Gdyby tak zamiast krzyczeć, wyzywać, prężyć muskuły, wygrażać ekologom, sięgnąć do fachowej literatury, poczytać np. o przyczynach katastrofalnych powodzi, zorientować się, dać sobie czas na merytoryczną refleksję, to i wypowiedzi byłyby mądrzejsze, napisane przez ludzi kulturalnych, dbających o bezpieczeństwo i dobrobyt swego miejsca zamieszkania. I dobre ktoś zadał na forum pytanie: "Cóż tak bronicie tego wyciągu, inwestor dał Wam za to kasę?" Dlaczegóż ekolodzy mieliby brać kasę za działania, w których sens wierzą, a za które notabene powinniśmy być im wdzięczni? Skoro wszystkich podejrzewa się o interesowność, m
~kubi 7-09-2010 19:17
Chcemy wyciągu ,turystyka w Karkonoszach musi się rozwijać.
~Kosma 7-09-2010 19:42
Planowana inwestycja jest ogromną szansą dla nas - mieszkańców Szklarskiej Poręby. Ekolodzy nie mogą zrozumieć (bo nie są stąd), że głównym utrzymaniem bezpośrednio i pośrednio jest turystyka. Każdy kto przyjedzie w góry przy okazji pójdzie do restauracji, cukierni, sklepu ... zostawi przysłowiowe 5 zł. Moja rodzina też pośrednio "żyje z turystów". Nie można pozwolić na to aby wszyscy pojechali do Czech czy Austrii.
~Prozak 7-09-2010 20:38
i znowu żabki i koniki polne ważniejsze od ludzi...
~e,kolog 7-09-2010 20:39
...ż też tym nawiedzonym Ekologom (?) nie przeszkadza fakt, że przez Szklarską Porębę, po drodze E65 (3) jeżdżą tabuny ciężkich samochodów? Jeśli kiedyś wpadnie wam do głowy zająć się tym problemem - macie moje poparcie. Naprawdę możecie zrobić coś pożytecznego! Taka okazja! ale nie, czepili sie wyciągów (jak pijany płota)...
strwag 7-09-2010 20:42
Kosma, twoje 500 groszy nie dla każdego jest argumentem. Ja daje głos na ekologów.
~QQ 7-09-2010 20:50
Eko terroryzm zablokuje wszystko i wszystkich. Czas cofnąć te wszystkie rozległe kompetencje a pseudoekologów wyprawić w siną dal. Posłowie RP czas zająć sie sprawą bo rozwój kraju stoi pod wielkim znakiem zapytania. W WAS nadzieja a czasu bardzo mało. Ratujcie nasz kraj !!!! PRECZ Z EKOTERRORYZMEM !!!!
~m00n 7-09-2010 20:57
zlikwidować wszystkie wyciągi!!! - Czesi się ucieszą- a jelenią gorę i okolice zaorać, posiać trawkę, sciągnąć jakiś żadki gatunek motyla, żaby, albo cokolwiek co jest pod ochroną to i ekolodzy będą zadowoleni. A tak serio to ekoterroryzm jest i nic więcej. Ile trzeba wpłacić na konto tych pseudo instytucji żeby przestały wojować ? ręce opadają !
~kukuryku 7-09-2010 22:15
ekoterrorysci dali znac o sobie. typowe koltunstwo imajace sie wszelkich sposobow aby zaszkodzic Polsce. zajmijcie sie degradacja srodowiska w chinach albo w afryce bo tam jest wiele do zrobienia.
~ośwecony 7-09-2010 22:47
Ludzie!!!! Zajrzyjcie sobie do tego linka: http://forum.gazeta.pl/forum/f,79,Jelenia_Gora.html. Tu się dowiecie jakie "Pracownia" planuje w najblizszej przyszłości dalsze dzałania, ktore mogą okazać się jeszcze bardziej szkodliwe dla nowych wyciagów i tras zjazdowych w Karpaczu i Szklarskiej Porębie! Po prostu szczyt obludy i zakłamania!!!!!!!
~ 7-09-2010 22:52
Na pewno nie dostali lapowki te zaklete pijusy ´´EKOLODZY´´ Pozd.R.T
~pok 7-09-2010 23:49
przeginaja ci ekolodzy,pognac ich
~Karkonoszani 8-09-2010 8:18
Do sim-a . Twoja "merytoryczna refleksja " vs moja dydaktyczna ciupaga. Twój "dobrobyt swego miejsca zamieszkania " vs dobrobyt mojego miejsca zamieszkania . Albo - albo .
~zamiast 8-09-2010 8:43
Zamiast wyciągu mogliby tunel walnąć ze schodami ruchomymi. Pod ziemią, cichutko, bez wiatru, śniegu itp. Fauna i flora u góry a pod nią niczym kreciki narciarze do góry po schodkach... Ale by było OOO!
~mktr 8-09-2010 8:57
tunelu też by zrobić nie pozwolili bo zaraz by sie jakieś jedyne na świecie różowe mrówki pod ochroną znalazły... ŻENADA z tymi ekologami. Cały świat ma rozwiniętą infrastrukturę turystyczną w górach, a u nas w dalszym ciągu ciemnogród.
~ach te parki 8-09-2010 9:17
A wiecie, że odwiedzając niektóre parki na świecie, jak się nam zechce iść "do toalety" to wyniki tych "prac" trzeba później okazać strażnikom. I takie woreczki nosi się ze sobą CAŁY CZAS aż do wyjścia. Jak ci z KPN to podchwycą i wprowadzą to dopiero będzie jazda :-)
~istota 8-09-2010 9:24
Nie ma czegoś takiego jak Pracownia Żywych Istot panie Tejo.
~Michał s 8-09-2010 10:17
Inwestorzy mają w dupie protesty, wczoraj postawili następny słup, dzisiaj kolejny i wreszcie po 8 latach walki z bandą pieniaczy ekologów powstanie wyciąg. Brawo !!!
~ 8-09-2010 10:42
Po wybudowaniu będą musieli wyciąg zamknąć bo użytkowanie okazę się niezgodne z prawem. Na całej sprawie zarobi tylko wykonawca i ci, którzy wzięli 10% łapówek.
~Ekolog 8-09-2010 11:02
NIE DLA NOWEGO WYCIAGU! PRECZ Z BOGOLAMI! Mam dość miastowych, ktorzy przyjezdzaja i sie tu panoszą! jezdzijcie sobie do Czech :P amen
~Narciarz 8-09-2010 11:11
Na wesoło.Zlikwidowac wszystkie wyciągi,nartostrady zalesic,schroniska spalic,wysiedlic mieszkańców Szklarskiej,wyburzyc budynki,wybudowac kurne chaty,spędzic ekologów,niech sobie tam mieszkają i wpieprzają korzonki.
~r55 8-09-2010 11:13
ekolodzy to banda eko terorystów proponuję nie obsługiwać ich w Szklarskiej Porębie ZAKAZ WSTĘPU ZDIĘCJA Z PODOBIZNAMI UMIEŚCIĆ PRZY WJEŹDZIE DO SZKLARSKIEJ KARPACZA KOWAR WYNOCHA !!!!
~walić 8-09-2010 12:06
eko drani zróbmy referendum lub debate i referendum ,
~ja 8-09-2010 12:16
zdecydowanie popieram zdanie "sim". Poziom chamstwa, jaki widać w niektórych wypowiedziach świadczy o tym, że własnie przed takimi "turystami" należy chronoć nasze góry. Przed 30 laty nie było gondoli, kanap i innych tego typu urządzeń, a turystów w naszych górach było znacznie więcej - studentów, rajdowiczów, kolonitów i innych.To nie w unowocześnianiu rzecz, a w zasobności portfeli. Proszę przeliczyć koszt wjazdu wyciągiem 4-osobowej rodziny. Cenę pensjonatu i wyżywienia i będziemy mieć odpowiedź na pytanie, dlaczego spada liczba turystów w naszym regionie ... Niektóre pomysły, które się tu pojawiają mogą osłabić ... Popatrzcie sobie na osuwiska w Małopolsce, na powodzie, które nękają Polskę i zastanówcie się nad tym ... kilkadziesiąt lat bezmyślnych decyzji powoli zaczyna dawać efekty ...
~dde 8-09-2010 13:13
Ktoś pisze, że ekolodzy troszczą się o środowisko, że powódź była spowodowana działaniami człowieka- niestety to nie jest do końca prawdą, otóż to ekolodzy zabblokowali możliwość podwyższenia wałów przeciwpowodziowych, co skutkowało zalaniem wielu gospodarstw, takich przykładów jest niestety więcej. Od wielu lat jesteśmy bombardowani informacją o globalnym ociepleniu, freonie, który powoduje dziurę ozonową, a okazuje się, że to wszystko nieprawda tylko instytucje ekologiczne podawały nieprawdziwe dane aby pozyskać więcej środków na rzekome badzania i przeciwdziałania. Jak tu wierzyć ekologom, którzy w większości dbają tyko o zapełnienie własnych kieszeni a nie o przyrodę.
~Karkonoszani 8-09-2010 13:27
Do ja . Dwója z historii regionu . Pierwszy wyciąg wybudowano w bodajże latach 30-tych ubiegłego stulecia , następny powstał w latach 60-tych . Co do zasobności portfela - temat nas nie dotyczy . Jeżeli chodzi o powodzie , to popatrz jak wściekli ludzie latają i łopatami leją gryzonie w łeb ,bo zniszczyły im jedyne od dziesiątek lat zabezpieczenie jakim są wały p/powodziowe . To zasługa ekologów że zaprzestano kontrolowanego rozmnażania . Proponuję : Jedź , pochodź po wale z napisem jestem ekologiem ,a też zarobisz łopatą !
~ 8-09-2010 13:27
dde nie masz nic na potwierdzenie swoich słów ale nawet gdyby tak było to właśnie ekologom należy się solidna zapłata za to co robią w przeciwieństwie do sklepikarzy, motelarzy i całej tej innej chołoty.
~r55 8-09-2010 13:28
dla ,,ja,, zastanów się co napisałeś najlepiej zrobić z południowej Polski park narodowy ,a może referendum w sprawie funkcjonowania parków narodowych i ich wpływu na poziom życia ludności zamieszkującej na ich terenie lub w ich otulinie,jestem za tym żeby miejscowa ludność decydowała o kształcie ich małej ojczyzny a nie ekoterorysta
~Narciarz 8-09-2010 13:57
Do~ja.Mam 62 lata i mam pewne prawo odpowiedziec na twoje wypociny.30 lat temu, przeciętny obywatel RP zarabiał 20 dolarów na miesiąc,musiał miesiącami prosic się o paszport turystyczny,a jak go dostał i chciał jechac do Austrii na narty,to mógł wykupic sobie 150 dolarów,co starczało na 1 dzień pobytu w ośrodku narciarskim.Propnuję mieszkańcom Szklarskiej kupic wuwuzele,wjechac na Szrenicę i przegonic ptactwo,bo jak tego nie zrobicie,to staniecie się skansenem ,przypominajacym nie naturę 2000,ale naturę 2000 p.n.e.I jeszcze jedno,30 lat temu, Jaruzelski przygotowywał zamach na społeczeństwo
~Pro 8-09-2010 14:22
Kocham tych ekologów. To naprawdę "kapitalni" ludzie, naprawdę kapitał zielonych.
~@ ośwecony 8-09-2010 14:35
Zajrzałem do podanego przez Ciebie linka i co w nim znalazłem? Takie wątki, jak: "Kim jest piipi?", "Konkurs teessi i*Piękny Roman*czy Sylvii i Christo", "teessi i *Piękny Roman* - jelonkowa miłość?", "ginące artykuły w Jelonce"... Fascynująca lektura :)
~Ninek 8-09-2010 14:57
Już raz Dyrektor Generalny OŚ.chciał na Szrenicy chronić ćmy oczywiście było to zimą, a sprawo dotyczyła oświetlenia stoku w zimie. Dzisiaj chce zablokować inwestycje już rozpoczętą. Lekarza o określonej specjalizacji im potrzeba .A propo czy prokurator nie miałby coś do roboty, wydaje mi się że jest to działanie na szkodę społeczności lokalnej. Nie dawaj się SZKLARSKA!!!!!!!.
~madlen 8-09-2010 16:10
EKOLOGIŚCI nie powinni miecwładzy... precz z pseudo zielonymi...
~Wójek Sam 8-09-2010 16:53
Mam propozycję dla tej wałbrzyskiej organizacji: niech się zajmą sprawą firmy Mobruk z Korzennej, która to w centrum Wałbrzycha urządziła składowisko azbestu i odpadów niebezpiecznych. To dopiero skumulowane i długotrwałe skutki dla środowiska.
~romi 8-09-2010 18:18
A który z was wielbicieli wyciągów był ostatnio w górach na spacerku ? Kiedy dwa tygodnie temu wlazłem na Kopę piechotką straciłem chęć do spacerku tłumy ludzi bruk jak na Majówce w Jeleniej i też brak śmietników , najlepiej całe góry pokryć betonem antenami i innymi masztami a jak już będzie tak betonowo pięknie poszukajcie kolejnego miejsca które można spieprzyć . I nie jestem ekologiem lubię tylko patrzeć na góry których nie zasłania jakiś przerośnięty gołębnik .
strwag 8-09-2010 18:40
Ekolodzy z Wałbrzycha otrzymali silne wsparcie w urzędzie Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Sprawa ma być rozstrzygnięta przez za dwa miesiące. źródło:jeleniagora.naszemiasto.pl
~racjonalny 8-09-2010 18:59
I co z tego że powstanie wyciąg? A gdzie w tej Szklarskiej będzie można zostawić samochód, żeby coś na niego nie spadło (jak nie skały to murki). Dojechać w zimie na wyciąg - masakra, a jak się dojedzie to każdy chce cię oskubać na maksa. A potem się dziwią że ludzie jadą do Czech. Porównajcie ceny i wyciągnijcie wnioski, bo żaden wyciąg Wam nie pomoże.
~heka 8-09-2010 19:28
Mam pytanie do rzekomych ekologow gdzie byli jak budowali w okolicach Wałbrzycha np. w Zielencu
~Ekolog 8-09-2010 19:38
Precz z dymem i spalinami! precz z wycinką lasów! EKOLOG!
~Karkonoszani 8-09-2010 19:57
Do Ekolog . Sądzę po stylistyce twojego postu , że mleko masz pod nosem , więc poczekaj aż dorośniesz . Dobranocka się skończyła , więc siusiu , paciorek i spać !
~romi 8-09-2010 20:50
pozdrowienia dla handlarki ze straganu przy wyciągu na kupę 5zl za 1,5l wody Żywiec to faktycznie przyciąga turystów szkoda że cena była podana ustnie i to już po podaniu napitku spragnionym turystom w postaci moich dzieci .
Piipi Jelonkowa 8-09-2010 22:41
~BRAVO ! .. Ekolodzy jesteście fajni,bo ..Śnieżka będzie *dzięki Wam w dobrej kondycji !
~ 9-09-2010 0:28
do ekolog Precz z dymem i spalinami! precz z ekologami
~metek 9-09-2010 7:03
kto tych eko-idiotow wreszcie powstrzyma?
~xaf 9-09-2010 10:29
EKOLODZY to jak ma sie turystyka rozwijac w naszym panstwie, Sudety to skarb dla turystyki w naszym regionie, Kowary, Karpacz, Szklarska Poręba i kilka innych miejsc mogly by byc perłą dla narciarzy a tu takie ekochu...e blokują możliwość zarobienia pieniedzy, promowania regionu i wpływu dla Skarbu Państwa. Tylu turystów omija nasz smutny region jadąc do nieporównywalnie rozwiniętych czech pod względem sportów zimowych, a to wszystko przez EKOPAŁY.
___x 9-09-2010 12:55
znowu się znaleźli jacyś d...le co mają za zadanie podkopać gospodarke naszego kraju zasłaniając się zwierzątkami, a mieszkańcy Szkl. Por. i tak mają wystarczająco przesrane z powodu bezrobocia i trudnej komunikacji z innymi miastami (jak ktoś nie ma samochodu to leży i kwiczy) więc nie musicie drodzy ekotalibowie tego dodatkowo pogłębiać, a swoją drogą to czemu nie walczycie z tym że większości ludzi skrzynki na listy aż puchną od durnych ulotek i reklam oraz w szkołach co chwile podręczniki się zmieniają i przez to nie dość że biedni rodzice aż kredyty na książki muszą brać to jeszcze na dodatek księgaże muszą dużo książek na śmietnik wywalać a na to wszystko idzie olbrzymia ilość papieru który pochodzi z jeszcze większej ilości ściętych drzew i co ten problem jest chyba o wiele ważniejszy, a toże koncerny paliwowe na całym świecie blokują rozwój samochodów elektrycznych lub na wodór po to by dalej benzyna była paliwem nr 1 i tym samym powietrze dalej było zanieczyszczane to też was
~ 10-09-2010 14:42
Szkoda,że dla "Pracowni Istot Żywych" człowiek nie jest istotą żywą. W prowadzonej wojnie chyba im się coś pomyliło. Nich się wyprowadzą na inną planetę. Ciekaw jestem, czy działacze tej Pracowni widzieli jak są zagospodarowane góry w Czechach, Austrii czy Włoszech. Niech się na wycieczkę wybiorą. A z drugiej strony to im więcej infrastruktury narciarskiej i turystycznej w górach to tym więcej powinno być kasy na odpowiednią pielęgnację KPN. Część zarobionej kasy powinna być odprowadzona do KPN. Może nad tym popracowała by "Pracownia Istot Żywych". I wszyscy byliby wtedy szczęśliwi.
~Karkonoszani 10-09-2010 21:23
Ja tylko wtrącę w temat , że na granicach KPN - u i Lasów Państwowych dzieją się poranoidalne rzeczy - mianowicie : KPN pozostawia drzewa aby robactwo mogło się nażreć i rozmnożyć , a Lasy Państwowe walczą z tym szkodnikiem zakładając wabiki p/robalom i inwestują w to niemałe pieniążki! Dodam że owa granica to kilka metrów przez drogę ! Czyż to nie jest PARANOJA !!!
~wielki_v6 11-09-2010 8:29
To nie ekolodzy, to ekomafia! Tak samo blokują inwestycję w Kowarach. Ciekawe, że po czeskiej stronie jakoś pogodzili przyrodę i turystykę i nie mają tam katastrofy ekologicznej. Obstawiam 2 opcje: a) ekolodzy chcą "wyłudzić" kasę za to, że będą siedzieć cicho, b) są opłacani przez Czechów, żeby polską konkurencję "kilować"
~Mickey 12-09-2010 1:24
Kosmiczne jest to że tylko u Nas są takie 'jazdy'... Po drugiej stronie Szrenicy ani ptaki, ani ćmy, ani ekolodzy nie powstrzymały inwestycji... I narciarstwo kwitnie
~juu 12-09-2010 1:52
jak tak dalej ekolodzy będą żądzić to nic tylko Szklarską zaorać i drzewka posadzić, a im w to graj będą mieli co chcieli ,a ludzie będą żyć powietrzem:)Banda d...li
~Dolnoślązak 12-09-2010 9:01
Ludzi mnóstwo przyrody coraz mniej, jak ktoś chce robić pieniążki niech jedzie do Tokio, tam jest sprzyjająco dla robienia biznesu albo do Warszawki.Na wdycha się smrodu,i zejdzie po 50 latach, a rodzina zabuli krocie za pogrzeb.
Piipi Jelonkowa 12-09-2010 11:25
..do - [~Mcikey ..] ..a u NAS ! ..*to w Dolinie Sowiej mieszkają nietoperze ! ..gdzie w dawmych sztolniach urządziły sobie przytulne mieszkanko i będą nadal *ozdobą tych terenów, ..bo mamy tutaj nieprzekupnych FAJNYCH EKOLOGÓW !
Piipi Jelonkowa 12-09-2010 11:31
~C.d .. *i PAMIĘTAJ !! ..." W przyrodzie nic nie jest za darmo.Jeżeli zniszczysz choć jeden ekosystem możesz byc pewny,że skutki tego odczujesz .. TAK jak odczuwają miliony chorych na choroby,których skutkiem jest cywilizacja" .. TWOJA ?
~,makak 12-09-2010 19:42
Jak się nie rozwijasz to się cofasz...jeśli Szklarska P. nie będzie miała nowych wyciągów - Turyści wybiorą Harrachov duża część już wybrała) albo Karpacz.. Szkoda bo ja lubię jeździć po Szrenicy i chciałbym żeby SKI ARENA naprawdę była SKI ARENĄ...
~Satyr 12-09-2010 22:55
W przyrodzie nic nie ginie.W przygodzie również...
~leon 13-09-2010 15:03
wybrukowano i wybetonowano od wyciagu do Domu Slaskiego ,gdzie byli ekolodzy?
~zb 13-09-2010 17:35
Niedawno w pobliżu Ziemi przeleciały 2 duże meteoryty. Czy gdyby uderzyły w Park Karkonoski to byłoby to zgodne z filozofią ekologów?
~jelniogórzan 17-09-2010 9:25
zgadzam się ze zdaniem, że to nie ekolodzy tylko ekomafia
~ 19-09-2010 22:40
Ci ekolodzy to muszą być strasznymi c...ami(pasibzuchami), siedzieli by tylko przed ekranem.
~ 20-09-2010 12:10
Gdyby glupota umiala fruwac to stawiam na to,ze niektorzy z nas fruwaliby bardzo wysoko (artykul na stronie pracownia org.pl Urzad Miejski w Szkl.Porebie podwaza wiarygodnosc Pracowni). Z wielkim zainteresowaniem czekam na kolejne wydanie biuletynu miejskiego(sprostowanie i przeprosiny koniecznie na pierwszej stronie). Pozdrawiam
~GOść 28-09-2010 16:13
Żałosne. W Czechach jakoś można. To przecież tylko sprzyja rozwojowi (taka inwestycja) a istoty żywe sobie jakoś w Czechach radzą...ale u nas nie można...wiadomo Polska....
~Seti 1-10-2010 20:07
Alez to jest proste. Pod przykrywka ekologii probuja zatrzymac inwestycje w Szklarskiej. Wiadomo, ze region walbrzyski walczy z regionem jeleniogorskim o turystow. Wiec kombinuja jak to zrobic, zeby rejon jeleniogorski sie nie rozwijal za bardzo, zeby nie odskoczyl z atrakcjami. Zadna tam dbalosc o zwierzatka. TYLKO KASA SIE LICZY I KAZDY TO CWICZY... spiewal Liroy
~kbw 3-10-2010 18:46
gdzie byli ekolodzy jak betonowano droge od wyciagu do "Domu Slaskiego"
~ 5-10-2010 21:38
Jestem za wyciągiem. Sprawa jest oczywista. W Szklarskiej jest piękna góra do zagospodarowania i trzeba to wykorzystać. Jak ktoś wcześniej napisał, w Czechach nie ma z tym problemu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group