Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 4464
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Ekolodzy podali do prokuratury izerską gondolę

Wtorek, 20 maja 2008, 8:50
Aktualizacja: 8:50
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Ekolodzy podali do prokuratury izerską gondolę
Fot. Archiwum
Lipcowe otwarcie kolei gondolowej w Świeradowie Zdroju niepokoi ekologów, którzy obawiają się, że najazd turystów zagrozi populacji cietrzewi. Sprawą zajmą się śledczy.

Donosi o tym Polska Gazeta Wrocławska we wtorkowym wydaniu. Inwestycja – zdaniem obrońców zwierząt – spłoszy także inne gatunki, przede wszystkim jelenie i rysie. A przez najazd turystów (szacuje się, że będzie ich nawet dziesięć razy więcej niż teraz), z okolic Świeradowa Zdroju wyniosą się cietrzewie, bo nie będą mogły się tam rozmnażać.

Przyrodnicy zgłosili do Prokuratury Rejonowej w Lwówku Śląskim doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez inwestora. Z kolei śledczy przyznają gazecie, że sprawa jest trudna. Inwestycja jest praktycznie na ukończeniu, a organizacje ekologiczne zareagowały za późno.

Z kolei inwestorzy przekonują, że nie są na bakier z prawem, ponieważ cały teren, na którym powstała kolej gondolowa, został wyłączony ze strefy ochronnej. Samorządowcy zaś cieszą się z inwestycji i rzeki złotówek, która popłynie po jej otwarciu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group