Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 5031
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Ekoglass Festiwal powrócił do Szklarskiej Poręby

Czwartek, 9 lipca 2009, 8:33
Aktualizacja: 8:35
Autor: Ania
REGION: Ekoglass Festiwal powrócił do Szklarskiej Poręby
Fot. www.lesnahuta.pl
Artyści z Czech, Polski i Słowacji tworzą obecnie szklane dzieła sztuki. Zakończenie pleneru – w sobotę. Rezultaty będzie można podziwiać w grudniu 2009 roku w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze.

Tworzą w Leśnej Hucie Szkła w Szklarskiej Porębie oraz w Hucie Szkła Kryształowego, Crystal Factory Julia w Piechowicach. Tym razem do miasta pod Szrenicą przyjechało 14 artystów, którzy ze szkła odpadowego tzw. stłuczki szklanej tworzą dzieła sztuki.

Jest to już druga edycja festiwalu, którego celem jest promowanie proekologicznych postaw. Biorą w nim udział uznani w kraju i zagranicą artyści m. in. Małgorzata Dajewska z Polski, Jakub Byrdych z Czech, Zbigniew Horobowy z Polski, Martin Muranica ze Słowacji i wielu innych.

Uroczyste zakończenie pleneru odbędzie się w najbliższą sobotę, 11 lipca, od godziny 14.00 do 20.00 przy Stacji Turystycznej „Orle” i Mostku na Izerce. W tym samym dniu będzie można uczestniczyć w Święcie Mostka oraz pokazie wytopu szkła artystycznego. Przygotował go Związek Polskich Artystów Szkła. Dodatkowo zaplanowano kiermasz wyrobów wykonanych przez młodych artystów plastyków z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Natomiast 10 lipca, piątek, o godzinie 16.00 w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej KPN odbędzie się sympozjum. W jego ramach wypowiedzą się dr Mariusz Łabiński, dr Przemysław Wiater oraz Krzysztof Filipczyk. Nie zabraknie także czasu na dyskusję.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group