Środa, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 8202
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bukowiec/region: Eko–dzieciaki walczyły o przyrodę w Bukowcu

Sobota, 11 czerwca 2011, 8:26
Aktualizacja: 12:52
Autor: Agrafka
Bukowiec/region: Eko–dzieciaki walczyły o przyrodę w Bukowcu
Fot. Agrafka
Wczoraj na terenie pałacowego ogrodu w Bukowcu odbył się uroczysty finał XVIII edycji konkursów ekologicznych. W licznych zabawach udział wzięły dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych ze Związku Gmin Karkonoskich.

Całość rozpoczęła się od wspólnego oglądania prac plastycznych i fotograficznych, po którym rozstrzygnięto trzy wiodące konkursy: „Zbieramy zużyte baterie”, fotograficznego „Przyroda Karkonoszy”, a także konkursu pod hasłem „Chronimy środowisko naturalne” podzielonego na kategorie plakat, logo, hasło i prezentacja multimedialna.

- Co roku otrzymujemy coraz lepsze prace na temat ochrony środowiska, dzieci przedstawiają w nich coraz dojrzalsze podejście i szacunek do przyrody, co bardzo nas cieszy. Mamy nadzieję, że nasz Związek Gmin Karkonoski będzie się rozszerzał. Jelenia Góra ma do nas dołączyć jeszcze w tym roku. Współpraca wszystkich gmin jest dla nas bardzo ważna i dzięki niej możemy wciąż rozwijać turystykę w naszym regionie i dbać o zabytki przyrody – powiedział Witold Szczudłowski, dyrektor biura Związku Gmin Karkonoskich.

W VII edycji konkursu „Zbieramy zużyte baterie” wzięło udział 38 placówek oświatowych, czyli 7,862 uczniów z terenu gmin leżących w Kotlinie Jeleniogórskiej, które łącznie zebrały 3887,15 kg zużytych baterii. I miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 3 tysięcy złotych za zebranie 626,48 kg baterii zdobyła Szkoła Podstawowa w Ścięgnach. II miejsce i kwotę 2 tysięcy złotych za zgromadzenie 290,49 kg zużytych baterii otrzymało Przedszkole Publiczne w Mysłakowicach. Nagrodę w wysokości 1,5 tysiąca złotych za zebranie 121,40 kg baterii otrzymało Przedszkole Publiczne w Podgórzynie, które wywalczyło miejsce trzecie.

Po wręczeniu nagród i dyplomów ogłoszone zostały dwa kolejne konkursy: na najlepsze indywidualne przebranie ekologiczne i malowania na szkle. Imprezę uświetnił występ laureatów VIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Ekologicznej i Turystycznej.

Celem konkursów było podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, zapoznanie z zasadami selektywnej zbiórki odpadów, pobudzenie do działania na rzecz ochrony środowiska oraz poszerzanie wiedzy na temat obszarów chronionych Kotliny Jeleniogórskiej.

- W ramach XVIII edycji konkursów ekologicznych dzieci m.in. jeździły na wycieczki do Karkonoskiego Centrum Edukacji Ekologicznej, Karkonoskiego Centrum Gospodarowania Odpadami, a także do Zespołu Dolnośląskich Parków Krajobrazowych – mówi Joanna Jakubów, pracownik biura Związku Gmin Karkonoskich.

XVIII edycja konkursów ekologicznych zrealizowana została w ramach zadania „Edukacja Ekologiczna Związku Gmin Karkonoskich – cykliczne konkursy dla dzieci i młodzieży 2010/2011”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group