Zalogowanych: 2

Zgorzelec: Ekipa Wilusza bezkonkurencyjna

Czwartek, 22 listopada 2018, 17:35
Aktualizacja: 17:49
Kadeci Sudetów Jelenia Góra (do lat 15) zakończyli pierwszą rundę rozgrywek w najlepszy z możliwych sposobów. W przeciągu dwóch dni odnieśli dwa zwycięstwa z najgroźniejszymi rywalami i z kompletem wygranych przewodzą w tabeli Ligi Dolnośląskiej.

Dzień po arcyważnym zwycięstwie nad WKK Wrocław (70:68), podopieczni Jarosława Wilusza udali się do Zgorzelca na mecz z trzecim w tabeli - Turowem. Od początku mecz był bardzo wyrównany i oba zespoły zmieniały się na prowadzeniu. Do przerwy to gospodarze byli nieznacznie lepsi (32:29), ale po zmianie stron jeleniogórzanie pokazali, że nie widać po nich zmęczenia po meczu z WKK i z czasem to oni dyktowali warunki gry. Na 10 minut przed końcem na tablicy wyników było 49:55, zatem jeszcze wszystko było możliwe. W decydującej kwarcie wojnę nerwów wygrali koszykarze Sudetów i to oni są jedyną ekipą bez porażki w pierwszej części sezonu.

KS Turów Zgorzelec – KS Sudety Jelenia Góra 68:76 (14:15, 18:13, 17:26, 19:22)
Turów: Stępień 18, Zabłocki 13, Poniński 11, Bukiel 8, Sulewski 7, Rydarowicz 5, Kotliński 4, Polachowski 2.
Sudety: Samiec 19, Bulcewicz 18, Garbarski 12, Kobus 9, Kret 8, Szturo 7, Szadkowski 3, Oryński.