Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 5878
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ KRAJ: Egzamin na prawko w każdym powiecie

Czwartek, 6 marca 2008, 7:20
Aktualizacja: 15:29
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/ KRAJ: Egzamin na prawko w każdym powiecie
Fot. TEJO
Koniec z długim oczekiwaniem na możliwość zdobycia prawa jazdy w ośrodkach ruchu drogowego. Parlamentarzyści chcą, aby organizacją egzaminów zajęły się starostwa, a nie jedynie WORD–y.

Ile na egzamin trzeba czekać w Jeleniej Górze? Wiedzą najlepiej zainteresowani, którzy niecierpliwie odliczają dni pozostałe do „godziny 0”, kiedy to będą mogli wyjechać na ulicę z egzaminatorem i przekonać się, czy za pierwszym razem uda się zdobyć wymarzony dokument i uprawnienia.

Parlamentarzyści pragną zmian. Powołuje się na nich Metro w czwartkowym wydaniu. Według projektu Prawa i Sprawiedliwości ośrodki ruchu mają powstać w każdym powiecie.

– Kto by tam egzaminował? – pyta dziennik. – Nie powinno być z tym problemu, bo na 2,4 tys. osób posiadających licencję egzaminatora tylko 1,3 tys. pracuje obecnie w zawodzie. Posłowie liczą na tę niepracującą resztę.

Egzaminatorzy, zdaniem gazety, nie kryją jednak obaw związanych ze spadkiem bezpieczeństwa na drogach. Sądzą, że w powiecie egzamin będzie można zdać znacznie łatwiej. I zdający będzie miał wybór: zamiast zatłoczonych ulic dużego miasta, będzie mógł – na przykład – wybrać teren Lwówka Śląskiego i okolic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group