Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8170
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Egzamin na kartę rowerową w podstawówce w Kopańcu

Środa, 7 października 2020, 13:46
Aktualizacja: 13:47
Autor: 112
Powiat: Egzamin na kartę rowerową w podstawówce w Kopańcu
Fot. Archiwum Policji
Wczoraj (6.10) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze: asp. Jacek Drytko i sierż. szt. Krzysztof Malinowski spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Kopańcu celem przeprowadzenia egzaminu praktycznego na kartę rowerową. W spotkaniu uczestniczyło 18 uczniów z klas szóstych.

Egzamin na kartę rowerową to nie tylko uzyskanie dokumentu z nowymi uprawnieniami. Dzieci starające się o taki blankiet poznają zasady obowiązujące w ruchu drogowym. Znajomość znaków i przepisów czyni ich świadomymi jego uczestnikami. Poznane przepisy pomagają bezpieczniej poruszać się po drogach i przewidzieć ewentualne zagrożenia. Uzyskana wiedza zwiększa też poziom bezpieczeństwa uczniów, nie tylko jako użytkowników roweru, ale także jako pieszych.

Jeleniogórscy policjanci przeprowadzili egzamin praktyczny na kartę rowerową. Dzieci wykazały się znajomością przepisów dotyczących m.in. poruszania się po ścieżkach rowerowych oraz zasady pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach równorzędnych. W materiale do opanowania było również całkiem sporo znaków i sygnałów drogowych.

Policjanci przypominają, aby przystąpić do egzaminu i uzyskać kartę rowerową, trzeba mieć ukończone 10 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

6
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group