Czytających: 11447

Jelenia Góra: Efektowna inauguracja Sudetów

Sobota, 13 października 2012, 21:40
Aktualizacja: Niedziela, 14 października 2012, 20:09
Koszykarze Sudetów w imponujący sposób rozpoczęli rozgrywki II–ligi pokonując beniaminka WSTK Wschowa 94:63. Licznie zgromadzona publiczność wielokrotnie miała okazję oklaskiwać efektowne i co najważniejsze efektywne akcje gospodarzy.

Od pierwszych minut władcami parkietu byli koszykarze Sudetów, którzy po 10 minutach prowadzili 26:11. Popisowe akcje, efektowne wykończenia odbierały ochotę do walki rywalom. W pierwszej połowie bardzo dobrze spisała się młodzież: Raczek (5 asyst) i Kozak, istotny wkład mieli również doświadczeni gracze Sudetów, czego efektem było prowadzenie do przerwy 55:27. W międzyczasie organizatorzy przygotowali dla kibiców konkurs rzutów za 3 pkt. z nagrodami, nowością był również sklepik, w którym dostępne były m.in. słodycze i popcorn, a na parkiecie swój pokaz dawali najmłodsi adepci koszykówki.

Po zmianie stron coraz więcej szans dostawali młodzi gracze, którzy nie ustępowali rywalowi utrzymując przewagę w okolicach 30 punktów. W drużynie jeleniogórskiej ciężar zdobywania punktów pod nieobecność "starej gwardii" wziął na siebie Ostrowski, pierwsze punkty w karierze seniorskiej zaliczył również Nadolski, którego z początku zjadła trochę trema, ale co warto podkreślić wszyscy koszykarze Artura Czekańskiego mieli okazję pokazać się w sobotnim spotkaniu i wykorzystali szansę. W końcówce meczu Sudety osiągnęły najwyższa przewagę nad beniaminkiem, kiedy to prowadzili 94:59, ale ostatnie dwa trafienia były dziełem gości i ostatecznie zakończyło się na wyniku 94:63.

- Była fajna atmosfera, kibice dopisali. My też zrobiliśmy to co należało zrobić, cieszy nas to zwycięstwo tym bardziej, że ligę zaczęliśmy tydzień później. Byliśmy głodni gry o punkty i humory nam dopisują. Młodzież musi wchodzić do zespołu, taki mecz jak dzisiaj był dla nich bardzo dobrym sprawdzianem. Dzisiaj wszyscy wnieśli coś do zespołu i każdu zasługuje na pochwałę - ocenił po meczu Rafał Niesobski.

W następnej kolejce Sudety jadą do Wrocławia na mecz z WKK, u siebie zagrają 27. października (godz.19:00) z AZS-em Katowice.

KS Sudety Jelenia Góra - WSTK Wschowa Sława 94:63 (26:11, 29:16, 18:16, 21:20)

KS: Ł.Niesobski 18, Ostrowski 15, Raczek 13, R.Niesobski 10, Czech 9, Wilusz 8, Kozak 6, Minciel 6, Wojciul 5, Nadolski 4, Taraszkiewicz.

WSTK: Chodkiewicz 15, W.Rzeszowski 10, Jaworski 9, Kaptur 8, Zgrzebnicki 8, M.Rzeszowski 6, Kowalski 3, Sanocki 2, Łukanus 2, Chałupka, Tyborowski.