Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8305
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Edukacja przez zabawę

Środa, 7 sierpnia 2019, 8:45
Aktualizacja: Czwartek, 8 sierpnia 2019, 12:36
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Edukacja przez zabawę
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami kolejna odsłona "Bezpiecznych wakacji" z Koalicją na Rzecz Bezpieczeństwa. Na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze służby mundurowe wraz z partnerami zapewniły dzieciom sporo atrakcji, które miały walor edukacyjny.

"Bezpieczne wakacje" to inicjatywa służb związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem i przynosi efekty w postaci wyedukowanych dzieci, potrafiących zachować się odpowiednio w chwili zagrożenia i bawić się bezpiecznie. Jeleniogórska Straż Miejska, Straż Pożarna, Policja, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta i inni partnerzy projektu - organizują akcję w wielu miejscach, gdzie można spotkać dzieci wraz z rodzicami oraz uczestników półkolonii.

Staramy się być w każdym miejscu, aby dzieci mogły się zapoznać z każdą służbą. Każdy z nas przekazuje wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa. Nasze tereny są o tyle specyficzne, że jest dużo lasów, gór, teren jest zróżnicowany, więc przekazujemy informację jak zachować się np. kiedy zgubią się w górach czy mieście, jak poinformować służby - mówiła sierż. sztab. Beata Sosulska-Baran z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. - Dzieci znają numery alarmowe, widzą w jakich momentach jak się zachować. To właśnie dzieci potrafią zareagować w sposób właściwy i powiem szczerze, że bardzo często "biją na głowę" osoby dorosłe, które boją się zareagować, a dziecko reaguje szybko, spontanicznie i to widać - dodała policjantka.

Podczas wydarzenia na Placu Ratuszowym dzieci mogły też poznać zasady ruchu drogowego, zapoznać się ze sprzętem strażaków, policjantów, strażników miejskich, ale również skorzystać z warsztatów artystycznych.

Przed koalicją na rzecz bezpieczeństwa kolejne akcje, dzisiaj (7.08) będzie na Górze Szybowcowej, a wkrótce w kolejnych miejscach.

Twoja reakcja na artykuł?

8
89%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
11%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
194
Nigdy
21%
Rzadko
41%
Czasami
24%
Często
14%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group