Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 5651
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Edukacja przez zabawę

Środa, 7 sierpnia 2019, 8:45
Aktualizacja: Czwartek, 8 sierpnia 2019, 12:36
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Edukacja przez zabawę
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami kolejna odsłona "Bezpiecznych wakacji" z Koalicją na Rzecz Bezpieczeństwa. Na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze służby mundurowe wraz z partnerami zapewniły dzieciom sporo atrakcji, które miały walor edukacyjny.

"Bezpieczne wakacje" to inicjatywa służb związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem i przynosi efekty w postaci wyedukowanych dzieci, potrafiących zachować się odpowiednio w chwili zagrożenia i bawić się bezpiecznie. Jeleniogórska Straż Miejska, Straż Pożarna, Policja, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta i inni partnerzy projektu - organizują akcję w wielu miejscach, gdzie można spotkać dzieci wraz z rodzicami oraz uczestników półkolonii.

Staramy się być w każdym miejscu, aby dzieci mogły się zapoznać z każdą służbą. Każdy z nas przekazuje wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa. Nasze tereny są o tyle specyficzne, że jest dużo lasów, gór, teren jest zróżnicowany, więc przekazujemy informację jak zachować się np. kiedy zgubią się w górach czy mieście, jak poinformować służby - mówiła sierż. sztab. Beata Sosulska-Baran z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. - Dzieci znają numery alarmowe, widzą w jakich momentach jak się zachować. To właśnie dzieci potrafią zareagować w sposób właściwy i powiem szczerze, że bardzo często "biją na głowę" osoby dorosłe, które boją się zareagować, a dziecko reaguje szybko, spontanicznie i to widać - dodała policjantka.

Podczas wydarzenia na Placu Ratuszowym dzieci mogły też poznać zasady ruchu drogowego, zapoznać się ze sprzętem strażaków, policjantów, strażników miejskich, ale również skorzystać z warsztatów artystycznych.

Przed koalicją na rzecz bezpieczeństwa kolejne akcje, dzisiaj (7.08) będzie na Górze Szybowcowej, a wkrótce w kolejnych miejscach.

Twoja reakcja na artykuł?

8
89%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
11%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group