Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 8852
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Echa afery

Poniedziałek, 13 listopada 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 listopada 2006, 18:01
Autor: TEJO
Polska: Echa afery
Fot. Krzysztof Knitter
Na dobrowolne urlopy udaje się we wtorek 200 członków załogi Przedsiębiorstwa Farmaceutycznego Jelfa.

Ma o to pracowników poprosić zarząd spółki po tym, jak w ubiegłym tygodniu premier Jarosław Kaczyński zdecydował o tymczasowym wstrzymaniu produkcji w Jelfie. Decyzja to wynik afery lekowej: zamienienia zawartości części ampułek corhydronu (dla alergików i astmatyków na preparat stosowany przy zabiegach operacyjnych. Jelfę wciąż kontrolują inspektorzy Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego.

Jak podała Polska Agencja Prasowa wiceminister zdrowia Bolesław Piecha jest za jak najszybszym ponownym uruchomieniem produkcji w Jelfie. Nie wiadomo jednak, kiedy to nastąpi.

Minister Religa podkreślił, że nie ma możliwości wznowienia produkcji przed zakończeniem inspekcji i ogłoszeniem jej rezultatów. Może to nastąpić w ciągu najbliższych kilku dni.
We wtorek część załogi ma udać się na dobrowolne urlopy, co jest konieczne ze względu na ratowanie sytuacji finansowej spółki. Dziennie bez produkcji Jelfa traci około miliona trzystu tysięcy złotych.

Wszystko może skomplikować fakt, że lekarze i policja z Pruszcza Gdańskiego przypuszczają, iż pierwszą śmiertelną ofiarą podania preparatu w ampułce corhydronu mógł być 50-letni mężczyzna, który zmarł w połowie października po zastosowaniu dawki „leku” z Jelfy. Trwa śledztwo w tej sprawie.
Zasygnalizowano o pięciu podobnych przypadkach zejść, do których mogło się przyczynić podanie niewłaściwej zawartości corhydronu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group