Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 7317
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: "Dzwon" na kłopotliwym skrzyżowaniu

Środa, 9 czerwca 2010, 17:12
Aktualizacja: Czwartek, 10 czerwca 2010, 14:07
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: "Dzwon" na kłopotliwym skrzyżowaniu
Fot. Angela
O tym, jak bardzo trzeba uważać na skrzyżowaniu Podwala z ulicami Grodzka, Sobieskiego z placem Wyszyńskiego dowiedział się dzisiaj młody kierujący, który był przekonany, że może bezkolizyjnie skręcić w lewo, a w rzeczywistości wymusił pierwszeństwo i doprowadził do zderzenia się dwóch pojazdów.

Do czasu przyjazdu na miejsce policji każda za stron była przekonana o swojej racji i winie współuczestnika zdarzenia. Młody kierowca z Jeleniej Góry twierdził, samochód jadący na wprost wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Pani z Zachełmia natomiast mówiła, że czerwone światło włączyło się dużo później po zderzeniu, a kierujący daewoo wjechał jej pod koła. Ostatecznie prawdziwy przebieg zdarzeń na podstawie relacji uczestników i świadków ustaliła policja.

– Kierujący samochodem marki daewoo jadąc od Podwala zmieniał kierunek ruchu do ulicy Grodzkiej, nie udzielił pierwszeństwa pojazdowi marki Kia jadącemu główną ulicy od strony od placu Wyszyńskiego na wprost. W wyniku tego doszło do zderzenia się pojazdów. Pan tłumaczył, że jadący przed samochodem Kia autobus MZK skręcał w lewo i ograniczał mu widoczność.

– Najprawdopodobniej kierujący daewoo nie ocenił dobrze prędkości auta jadącego na wprost, albo w ogóle go nie widział. Ewidentnie uderzył w bok w chwili, kiedy powinien się zatrzymać i upewnić, że może wykonać manewr zmiany pasa ruchu. Kierująca nie miała szans uniknięcia zderzenia. Wina kierowcy daewoo jest bezsporna – mówi asp. Włodzimierz Maślak z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Policjanci apelują o rozwagę do wszystkich kierujących. Dzisiaj doszło do co najmniej kilku stłuczek, w tym do pięciu z nich od godziny 14.00. W wielu przypadkach przyczyną było nieudzielenie pierwszeństwa i nieostrożność.
- Możemy winić za to upał, ale kierowcy muszą jednak wziąć się w garść. Apelujemy o więcej rozwagi i roztropności – mówi asp. Włodzimierz Maślak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
430
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group