Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7511
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dziwaczna sytuacja z rozgrywaniem spotkań futbolistów Karkonoszy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 19 marca 2008, 18:22
Aktualizacja: Piątek, 21 marca 2008, 19:48
Autor: JEN
Fot. ...
Być może mecz o mistrzostwo dolnośląskiej IV ligi w piłce nożnej pomiędzy Karkonoszami a Pogonią Oleśnica (22 marca o godz. 12.) odbędzie się z udziałem kibiców. Wszystko zależy od decyzji policji i prezydenta miasta – Marka Obrębalskiego.

Skąd taki problem? Wszystko zaczęło się od tego, że przedstawiciel prezydenta miasta i jednocześnie strażnik miejski został wysłany na dwa ostatnie mecze Karkonoszy o mistrzostwo IV ligi w rundzie jesiennej, by sprawdzić, czy podczas tych wydarzeń nie dzieją się rzeczy niezgodne z przepisami. Jako wzorowy urzędnik mundurowy chciał się wykazać i nasmarował na piśmie ze swoich obserwacji, że kibice piją piwo i wódkę, a nie wszyscy ochroniarze mają indentyfikatory i stoją w nieodpowiednich miejscach itp. Co najgorsze zamiast swoje uwagi przedstawić temu, który go wysłał, czyli prezydentowi, przekazał to szefostwu straży miejskiej, a te skierowały wnioski o ukaranie do sądu grodzkiego. Może stało się tak dlatego, że to strażnicy miejscy chcą brać kasę od klubu – powiedział jeden z zagorzałych kibiców Karkonoszy?

W efekcie wiceprezes KS Karkonosze – Piotr Kuban dostał mandat w wysokości ponad 1000 zł i trzy takie same mandaty prezes klubu – Tadeusz Duda. Obaj odwołali się od tego i mają szansę na to, że w sądzie rejonowym wygrają sprawę, bo ukaranie ich jest niezgodne z obowiązującymi przepisami i zdrowym rozsądkiem. Przecież KS Karkonosze to nie jest ich prywatny klub, ani interes, pomijając szkodliwość społeczną „przestępstw” odnotowanych przez przedstawiciela prezydenta podczas wspomnianych spotkań.

Jednak skutek jest taki, że Karkonosze mogły grac przy pustych trybunach, bo członkowie zarządu nie chcieli otrzymywac kolejnych mandatów. Zarząd klubu KS Karkonosze nie mógł znaleźć ponadto firmy ochroniarskiej, która za niezbyt wysoką cenę, obsługiwałaby mecze. Wczoraj jednak taka się znalazła (Patrol - ta sama, która robiła to w jesiennej rundzie) i podpisano w tej sprawie stosowną umowę.

Wszystkie papiery związane z rozegraniem najbliższego meczu Karkonoszy 22 marca o godz. 12 na stadionie przy ul. Złotniczej 12 zostały przekazane przez zarząd klubu do policji i prezydenta. Jutro policja sprawdzi jak miejsce rozegrania spotkania zostało do tego przygotowane pod względem bezpieczeństwa, a prezydent miasta wyda decyzję o tym, czy wydarzenie to zostanie rozegrane z udziałem publiczności. Oby!

Jedno w tej sprawie jest niepokojące i wręcz przeraża. Jak można klub sportowy (a właściwie prezesa i wiceprezesa pracujących społecznie), będący stowarzyszeniem i pod opieką miasta karać?! Należałoby pomóc raczej beniaminkowi IV ligi przyznając np. zawodnikom stypendia, a nie powodować kary!!!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~seeee 19-03-2008 19:51
szkoda gadać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ksk 19-03-2008 20:26
Prawda o jeleniogórskich realiach sportowych , to ma byc droga do awansu ?
~obiektywny 19-03-2008 20:56
nie chcę zabierać głosu nt. sytuacji "Karkonoszy" w Jeleniej Górze, żeby coponiektórzy napinacze nie mieli pożywki dla swoich wyładowań emocjonalnych... Mam tylko jedną uwagę. Jeśli chcą Państwo być choć trochę poważniej traktowani w "panteonie" lokalnych mediów to proszę włożyć więcej wysiłku w sprawdzenie zawartości artykułu. Chodzi mi o wielkie zdziwienie autora tekstu dotyczące odpowiedzialności prezesa. Polecam lekturę Prawa spółdzielczego... i to tyle
~frei 19-03-2008 21:20
bo to jest taki dziwny kraj
~ksk 20-03-2008 0:19
kpina, tak to mozna wykonczyc sport, a nie go wspierac, ech odechciewa sie zyc w tym miescie...
~wiem! 20-03-2008 10:51
TO ze w Strazy Miejskiej jest malo kompetentna to kazdy wie. Ale najgorsze jest to ,ze cala Rada Miasta wraz z urzednikami jest nic nie warta ,aby byla autorytetem w sprawach waznych dla miasta.Pan Obrebalski obiecal Jeleniej Gorze 2 lige i co 4tej nie potrafi w miescie utrzymac.To co sie dzieje w okol KSK to tylko jego wina i sflustrowanych naszych RADNYCH!,oraz niekompetencja urzednikow wydzialu SPORTU.Sport w miescie jest zwlaszcza p. nozna jest ZAKALA dla kazdej wladzy tego miasta.Doputy spoleczenstwo nie pozbedzie sie sportowych dyletantow wladzy ,doputy nigdy nie bedzie prawdziwego sportu w tym miescie!!!.
~wóda 20-03-2008 21:57
Kto pije, to wszyscy wiedzą. Proponuję, także żeby wprowadzić zakaz wejścia na mecze osobom pod wpływem alkoholu i wówczas Dupa nie wjedzie!!! Szkoda Piotra Kuban, on nie należy do tych......

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group