Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 5289
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Dziury w poniemieckim tunelu zagrożeniem dla gruntów?

Piątek, 21 listopada 2008, 8:42
Aktualizacja: 8:42
Autor: Ania
REGION: Dziury w poniemieckim tunelu zagrożeniem dla gruntów?
Fot. Ania
W Mysłakowicach prace związane z kanalizacją dobiegają końca, ale mimo to szumu wokół nich wciąż nie brakuje. Tym razem mieszkańcy obawiają się o swoje działki budowlane, które mogą ulec zniszczeniu przez przekop, jaki przebiega wzdłuż ich gruntów. Pracownicy firmy budowlanej uspakajają jednak, że nic takiego się nie stanie.

Roboty przy ulicy Szkolnej, przebiegają one wzdłuż poniemieckiego tunelu, w którym powstały dziury. – Obawiamy się, że dziury w tunelu spowodują zapadnięcie gruntu, a nasze działki zostaną bardzo zniszczone, przez co obniży się ich wartość rynkowa. Poza tym, jeżeli odpowiednio się ich nie załata, część terenu może zostać zalana – mówi pan Bartosz, właściciel jednej z posesji, obok której przebiegają roboty budowlane.

Tomasz Bereźnicki, kierownik budowy wyjaśnia jednak, że dziury w tunelu powstały w wyniku wcześniejszych prac związanych z układaniem światłowodów. – Nie uszkodziliśmy tunelu, ale mimo to zamierzamy załatać wszystkie dziury, jakie w nim powstały w wyniku wcześniejszych prac. Zależy nam na tym, żeby mieszkańcy byli zadowoleni z naszej pracy. Dotrzymaliśmy już wcześniej danego słowa i odtworzyliśmy wszystkie drogi, na których przeprowadzano roboty budowlane. W tym przypadku zrobimy podobnie, w końcu nikt z nas nie chce, żeby urząd gminy zgłosił reklamację – mówi Tomasz Bereźnicki.

Skanalizowanie Mysłakowic planowo ma się zakończyć dopiero jesienią 2009 roku, ale jeżeli wszystko pójdzie dobrze, nastąpi to znacznie wcześniej: już za około dwa miesiące.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group