Sobota, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 9043
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Dzisiaj ruszył pociąg do Szklarskiej Poręby

Sobota, 16 listopada 2013, 15:41
Aktualizacja: Niedziela, 17 listopada 2013, 8:21
Autor: Mea
Region: Dzisiaj ruszył pociąg do Szklarskiej Poręby
Fot. Mea
– No, wreszcie można pojechać pociągiem do Szklarskiej Poręby – mówili pasażerowie nowoczesnego pociągu Impuls, którym dzisiaj (16.11.) pojechali po zmodernizowanej linii kolejowej do miasta pod Szrenicą.
Roczna modernizacja linii kolejowej nr 311 z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby kosztowała 34 mln złotych, z czego ponad 21 mln zł pochodziło ze środków unijnych, z programu RPO.

- Unowocześniamy przewozy regionalne. Najtrudniejszy był remont ok. 28-kilometrowego torowiska na trasie Jelenia Góra – Szklarska Poręba. Planujemy jeszcze kupić ok. 16 nowoczesnych szynobusów, które mają kursować m.in. na tym odcinku - mówiła Grażyna Malczuk, wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Około 250 osób odjechało z Jeleniej Góry do kurortu pod Szrenicą. Pasażerowie za darmo mogli skorzystać z promocyjnego przejazdu już z Wrocławia. W przejeździe uczestniczył m.in. poseł Grzegorz Schetyna, wicemarszałek dolnośląski Jerzy Łużniak oraz prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

- Remont linii kolejowej do Szklarskiej Poręby był ważną inwestycją dla regionu jeleniogórskiego, która otworzyła wiele turystycznych możliwości. Dzięki niej do Szklarskiej Poręby będzie przyjeżdżać więcej turystów i miłośników zimowych sportów z całego kraju – powiedział poseł Grzegorz Schetyna.

Pasażerowie chwalili wyremontowaną linią kolejową oraz nowoczesny pociąg, który może rozpędzić się do ok. 160 km/h. - Mieszkamy w Szklarskiej Porębie i specjalnie przyjechaliśmy do Jeleniej Góry, by zobaczyć nową trasę oraz pociąg. To wielka frajda dla naszych dzieci – twierdził Waldemar Adamus. - Wnuczka po raz pierwszy mogła przejechać się pociągiem. Jesteśmy z Karpacza. Chcemy pospacerować po Szklarskiej Porębie i zobaczyć to sąsiednie miasto górskie – mówiła Danuta Nakielska.

Koszt biletu normalnego z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby-Jakuszyc to 11 zł 70 gr. Natomiast z Wrocławia do Szklarskiej Poręby Górnej to 25 zł 50 gr.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (72)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
272
Tak
61%
Nie
39%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Polityka
Dudek vs. Konieczyńska: II tura w Jeżowie
 
Aktualności
Zumba dla wszystkich
 
Aktualności
Pobiegli dla Filipka
 
112
Zderzenie na Sudeckiej
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group