Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 8831
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzisiaj poznamy laureatów festiwalu

Sobota, 25 lutego 2017, 9:16
Aktualizacja: 19:28
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Dzisiaj poznamy laureatów festiwalu
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (24.02) zakończyły się prezentacje filmów konkursowych w ramach XX Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ZOOM Zbliżenia. Odbyło się również spotkanie z reżyserką Anną Zamecką.

Wielokrotnie nagradzany na festiwalach filmowych dokument, w Jeleniej Górze zaprezentowano w części pozakonkursowej. "Komunia" to opowieść o szybkim dorastaniu, bowiem na barkach 14-letniej Oli spoczywa opieka nad domem, ojcem i niepełnosprawnym bratem. Dziewczynka stara się zjednoczyć rodzinę, chce powrotu mamy do domu. Podczas spotkania reżyserka opowiadała jak przypadkowo los zetknął ją z rodziną, która była dla niej inspiracją do stworzenia dokumentu.

Wieczorem jeleniogórska publiczność obejrzała "Nauczycielkę" Jana Hrebejka, jednak z przyczyn niezależnych spotkanie z drugim reżyserem tego dnia nie doszło do skutku.

W sobotę poznamy laureatów festiwalu - godz. 19 w Filharmonii Dolnośląskiej. Finałową galę poprowadzi Tomasz Raczek, a od godz. 11 w kinie Lot prezentowane są kolejne filmy pozakonkursowe. Szczegóły na zoomfestival.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group