Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 2659
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dziś Urząd Skarbowy wyjątkowo otwarty

Sobota, 5 marca 2011, 10:34
Aktualizacja: 10:35
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Dziś Urząd Skarbowy wyjątkowo otwarty
Fot. Angela
Kto ma potrzebę załatwienia spraw w Urzędzie Skarbowym, ale nie ma czasu zrobić tego w ciągu tygodnia, ma dzisiaj wyjątkową szansę nadrobić zaległości. Fiscus jest czynny do godz. 13.

Takie dni otwarte w soboty urzędy skarbowe organizują od lat. Co roku jeleniogórską placówkę odwiedza spora grupa podatników. Głównym tematem, o który w tym dniu pytają mieszkańcy, są roczne zeznania podatkowe. Dzisiaj pytać można jednak nie tylko o tę kwestię.

– Jest to dzień, w którym podatnicy mogą zapoznać się ze specyfiką pracy w urzędzie skarbowym oraz załatwić wszystkie sprawy, którymi się on zajmuje. Najczęściej ludzie pytają o sprawy dotyczące rozliczeń rocznych czyli tzw. PIT-ów. Każdy, kto się do nas zgłosi uzyska informacje o tym, w jaki sposób się rozliczyć, o czym w zeznaniach zapomnieć nie można czy z jakich ulg można skorzystać. Ponadto mieszkańcy mogą uzyskać druki zeznań, ulotki i broszury przygotowane przez Ministerstwo Finansów - mówi Barbara Gołąb, zastępca naczelnika Urzędu Skarbowego w Jeleniej Górze.

Kolejną pracującą sobotą Urzędu Skarbowego w Jeleniej Górze i w całej Polsce będzie 30 kwietnia br., czyli dwa dni przed upływem ostatecznego terminu złożenia rocznych zeznań podatkowych. Doświadczenie z lat ubiegłych pokazuje jednak, że w tym dniu dostęp do informacji będzie już znacznie trudniejszy, i by otrzymać poradę, trzeba będzie odczekać niemało czasu w kolejce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group