Piątek, 7 maja
Imieniny: Benedykta, Ludmiły
Czytających: 5849
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA KRAJ: Dziś Międzynarodowy Dzień Kota

Czwartek, 17 lutego 2011, 13:26
Aktualizacja: 13:27
Autor: Angela
JELENIA GÓRA KRAJ: Dziś Międzynarodowy Dzień Kota
Jelenioógrski kot parkowy.
Fot. TEJO
Zawsze chodzą swoimi drogami, bywają kapryśne, niektórzy uważają je za fałszywe. Ale też nie brakuje takich, dla których do najwierniejsi zwierzęcy „przyjaciele”.

W związku z tym świętem dzisiaj w wielu miastach w Polsce odbywają się liczne imprezy, w tym m.in. akcje charytatywne na rzecz bezdomnych zwierząt czy wystawy kotów rasowych. W Warszawie i Krakowie odbędzie się natomiast „Wielka psota na dzień kota” czyli bitwa na kłębki wełny zorganizowana przez grupę happeningową Do It 4 Fun.

W Jeleniej Górze podobnych imprez nie będzie. Widocznie u nas to święto nie jest aż tak znane. Znani są natomiast ludzi, którzy w obronie tych zwierząt wielokrotnie występowali. Wśród nich jest m.in. była kandydatka na prezydenta Jeleniej Góry, Elżbieta Matiasz, która walczyła o uwolnienie dzikich kotów z zabobrzańskich piwnic przy ul. Kiepury. Od wielu lat m.in. bezdomnymi kotami zajmują się również Anna i Eugeniusz Ragielowie z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Jeleniej Górze.

A kocia „społeczność” daje się we znaki naszym uszom, zwłaszcza teraz, kiedy trwają kocie gody. Kocia muzyka jest ich mało wdzięcznym uzupełnieniem. W ubiegłym roku miasto przeprowadziło akcję sterylizacji kotów. Być może środki na podobne działania znajdą się także w nadchodzących miesiącach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group