Środa, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 2200
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dziś Boże Ciało – początek długiego weekendu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 22 maja 2008, 7:52
Aktualizacja: 12:45
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Procesjami uczczą Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej wierni Kościoła katolickiego, którzy w czwartek obchodzą jedno z ważniejszych świąt. Ruchem w mieście kierować będzie policja.

- To święto uświadamia nam wszystkim, że Jezus jest nie tylko w murach kościołów, ale i na ulicy, w naszej rzeczywistości – wyjaśnia ks. Dominik Kociołek.

Co roku w tradycyjnych procesjach wezmą udział setki wiernych. Utrudnień w ruchu należy spodziewać się w śródmieściu Jeleniej Góry w godz. 10 – 14. Procesja tradycyjnie przejdzie z kościoła św. Erazma i Pankracego do kościoła Matki Boskiej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu przy ulicy Morcinka. O godz. 11 ruszy procesja z kościoła św. Jana Chrzciciela w Cieplicach.

Dzień Bożego Ciała to jednocześnie początek długiego weekendu. Jutro (piątek) nieczynne będą szkoły i wiele innych instytucji (np. sąd i prokuratura), które odpracowały ten dzień w innym terminie. Wolnego nie będzie miała komunikacja miejska. W piątek, 23 maja, autobusy kursują jak w dzień powszedni. Z kolei dziś (czwartek) jeżdżą zgodnie ze świątecznym rozkładem jazdy.

Fotoreportaże z procesji Bożego Ciała zamieścimy w popołudniowych emisjach serwisu Jelonki.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group