Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 9686
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzikie przejście na Zabobrzu już nie dzikie

Czwartek, 18 września 2014, 7:37
Aktualizacja: Piątek, 19 września 2014, 8:21
Autor: Angela
Jelenia Góra: Dzikie przejście na Zabobrzu już nie dzikie
Fot. Angela
Ścieżka prowadząca przy zabobrzańskim zameczku została we wtorek, 16. września, wylana asfaltem. Jej nową nawierzchnię wykonano po wielu wnioskach mieszkańców, w tym naszych Czytelników, którzy na łamach naszego portalu skarżyli się na niebezpieczną nawierzchnię i brak oświetlenia w tym miejscu.

Po zakończeniu prac będzie to ścieżka rowerowo – piesza z nowym oświetleniem. Codziennie tym skrótem przechodzą setki osób, które do tej pory musiały pokonywać niebezpieczne, pokruszone schody i błotnistą nawierzchnię.

- W końcu! – mówiła pani Ewelina skracająca sobie drogę z Zabobrza idąc do pracy. – Człowiek mógł tu sobie nogi połamać, a wieczorami dodatkowo strach było iść, żeby nie dostać czymś w głowę – dodała jeleniogórzanka.

- To była wieczna czarna plama Zabobrza, bo od wielu lat mieszkańcy, którzy chodzą tam masowo, skarżyli się, że ciemno i niebezpiecznie, teraz mamy już ten problem rozwiązany – mówił prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. – Powstanie tam uporządkowane przejście rowerowo – piesze z nowym oświetleniem. Było to przejście trochę dzikie, ale dostosowujemy się do tego, którędy mieszkańcy chodzą, a nie do tego, którędy planiści kazali im chodzić – dodał prezydent.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1177
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group