Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 7901
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzikie piękno w kadrze

Środa, 5 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 5 września 2007, 21:38
Autor: AGA
Jelenia Góra: Dzikie piękno w kadrze
Fot. Agnieszka Gierus
Fascynujące fotografie przyrodnicze w Biurze Wystaw Artystycznych.

Podwodny świat, zatrzymane w kadrze sceny z życia dzikich zwierząt, niezwykłe i malownicze krajobrazy, nieskażona przyroda... to wszystko można zobaczyć na przepięknych zdjęciach zgromadzonych na otwartej w środę wystawie Fotografia Przyrodnicza Roku 2006 „Wildlife Photographer of the Year 2006”.
Ekspozycja jednocześnie będzie czynna w Muzeum Przyrodniczym w Cieplicach.

Wystawa jest zwieńczeniem kolejnej edycji największego konkursu fotografii przyrodniczej na świecie Wildlife Photographer of the Year 2006, organizowanego od 1964 r. przez BBC Wildlife Magazine oraz Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.

Składają się na nią 84 fotografie wykonane przez 74 autorów z 22 krajów, w tym jednego z Polski. Konkurs stał się najbardziej cenionym i największym w świecie przedsięwzięciem z zakresu fotografii dzikiej przyrody.

Jego efektem jest wystawa pokazywana w kilkudziesięciu krajach na wszystkich kontynentach – w tym po raz piąty w Polsce. Zwycięskie prace wyselekcjonowano spośród ponad 18 tys. zdjęć, wykonanych przez 1593 autorów z 55 krajów.
Edycja 2006 obejmowała 14 kategorii i 2 nagrody specjalne.

W Jeleniej Górze można oglądać ją do 30 września dzięki Agencji Zegart z Bydgoszczy, która organizuje jej tournée po Polsce.

Szczegółowe informacje o konkursie Wildlife Photographer of the Year oraz formularz zgłoszeniowy otrzymać można, odwiedzając stronę internetową www.nhm.ac.uk/wildphoto.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group