Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 2642
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dziewięć milionów złotych na rewitalizację Parku Norweskiego

Piątek, 16 marca 2012, 9:18
Aktualizacja: 9:19
Autor: Es
JELENIA GÓRA: Dziewięć milionów złotych na rewitalizację Parku Norweskiego
Fot. RED
Oczyszczenie i rekultywacja stawu to jedno z założeń rewitalizacji Parku Norweskiego, która formalnie zaczęła się w marcu. W planach jest także wiele innych zadań, których realizacja ma uatrakcyjnić ten teren.

W planie najbliższych robót, wynikających z programu są zaznaczone głównie prace dotyczące regulacji gospodarki wodnej, w tym umocnienie brzegów rzeki, praca przy stawie, remoncie dwóch mostków, itp. Dziewięć milionów złotych będzie można wykorzystać przez dwa lata (2012/13).

W późniejszych etapach Park Norweski będzie odnowiony w większym zakresie. Będzie miał zupełnie inny charakter, niż sąsiadujący niemal przez ulicę Park Zdrojowy. O ile Zdrojowy postrzegany jest raczej jako miejsce w miarę spokojnego wypoczynku i spacerów, to Norweski ma mieć charakter rekreacyjny, z dopuszczeniem rowerów, przystosowaniem do organizacji większych imprez, w tym koncertów. Te – być może – będą odbywały się przy muszli koncertowej, niegdyś istniejącej naprzeciw Pawilonu Norweskiego. Są plany, aby taki obiekt ponownie tam ustawić.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group