Polska: Dziewczyny wygrały!

Środa, 6 września 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 7 września 2006, 13:23
Autor: Łukasz Stawski
Ekstraklasa piłki ręcznej kobiet. Ruch Chorzów - MKS PR Jelenia Góra 26:27 (10:13).

Jeleniogórskie szczypiornistki wygrały mecz drugiej kolejki rozgrywek o mistrzostwo Polski w Chorzowie z Ruchem, choć były skazane na pożarcie w tym meczu, bowiem w drużynie chorzowskiego beniaminka ekstraklasy, występuje pięć najlepszych zawodniczek rozwiązanego Vive Kielce.

Choć rywalki były bardzo mocne, nasze dziewczyny nie poddały się, podjęły walkę i wygrały. Już do przerwy prowadziły trzema bramkami. W drugiej części meczu twardo walczyły o zdobycie dwóch punktów i ta sztuka się udała!

- Powiem po prostu: byliśmy lepsi. Graliśmy przez 26 minut w oslabieniu. Rywalki tylko przez 16 minut. Z tego powodu w końcówce graliśmy tylko czwórkę lub piątkę zawodniczek przeciwko kompletnej drużynie rywalek. Wygraliśmy, to najważniejsze - powiedział Zdzisław Wąs - trener MKS PR Jelenia Góra.

Katarzyna Nowak, Monika Maliczkiewicz 1 - Marta Oreszczuk 4, Małgorzata Jędrzejczak 3, Marzena Buchicic 1, Sabina Kobzar 2, Joanna Bogusławska 2, Karolina Kasprzak 4, Marta Gęga 9, Magdalena Tajerle 1.