Czytających: 11389

Jelenia Góra: Dziewczyny rozbiły Świdnicę

Środa, 19 września 2018, 19:19
Aktualizacja: Piątek, 21 września 2018, 22:25
W środowym spotkaniu 1/2 finału wojewódzkiego Pucharu Polski Orlik Jelenia Góra rozgromił Polonię Świdnica 9:0. W meczu rozgrywanym na stadionie przy ul. Złotniczej od początku była widoczna różnica klas obu zespołów.

W pierwszej rundzie Pucharu Polski na szczeblu dolnośląskim Polonia Świdnica wyeliminowała Chrobrego Głogów, ale w w półfinale poprzeczka stanęła znacznie wyżej, bowiem trzecioligowiec trafił na beniaminka II ligi, czyli jeleniogórskiego Orlika. Od pierwszych minut widoczna była przewaga ekipy Roberta Stachowskiego, która co prawda nie "siedziała" na połowie rywalek, ale po stratach świdniczanek przeprowadzała bezlitosne kontry. W efekcie po bramkach Dyzio, Urygi i dwóch Płonowskiej, do przerwy sprawa była jasna - miejscowe prowadziły 4:0.

Po zmianie stron to jeleniogórzanki prowadziły grę, a na efekty bramkowe nie trzeba było długo czekać. Kolejne trafienie Płonowskiej, a także Urygi, Sidorskiej i wprowadzonej po przerwie Kubik - dokonały pogromu, a na zakończenie meczu "bolesną" bramkę zdobyła Uryga kompletując podobnie jak Płonowska, hat-tricka. Bramkarka Polonii wybijając piłkę trafiła w twarzy naszej zawodniczki, a piłka wtoczyła się do bramki i tym samym Orlik pokonał wiceliderki III ligi 9:0.

W kolejnej rundzie nasz zespół czeka znacznie trudniejsze zadanie, bowiem przy Złotniczej rywalkami Orlika będzie ekstraklasowy AZS Wrocław.

Orlik Jelenia Góra - Polonia Świdnica 9:0 (4:0)
Gole: 1:0 Dyzio 8', 2:0 Uryga 10', 3:0 Płonowska 17', 4:0 Płonowska 25', 5:0 Płonowska 44', 6:0 Uryga 53', 7:0 Sidorska 55', 8:0 Kubik 60', 9:0 Uryga 75'.
Orlik: Wójcik (41' Korczyc) - Przydacz, Dyzio (41' Zych), Kowalska, Biniecka (45' Nita), Chrabąszcz, Żurawska, Smagur (41' Misiewicz), Sidorska (65' Bańska), Uryga, Płonowska (41' Kubik).
Polonia: Maciejewska - Grabowska, Sowa, Klasa, Furmaniuk, Furmankiewicz (55' Gołębiewska), Kozak, Firuta, Kosior (55' Sochacka), Skalska, Garbacz (55' Wełyczko).